У Луцьку юристи допомагатимуть людям безкоштовно

Волинь стала однією із областей, які приєдналися до найбільш впливової правозахисної організації України – Української Гельсінської спілки з прав людини.

У Луцьку презентували громадську приймальню з надання безоплатної правової допомоги УГСПЛ, – повідомляє IA ZIK з посиланням на координатора освітніх заходів громадської приймальні Тетяну Карпів.

Діяльність приймальні буде спрямована на надання безкоштовної правової допомоги насамперед людям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, у тому числі переселенцям та військовим АТО. Всі послуги приймальні – інформаційно-консультаційна допомога, допомога при складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру – надаються на безоплатній основі.

«Фактично, зараз УГСПЛ має приймальні у всіх обласних центрах і місто Луцьк тепер є у нашій мережі. Мережа приймалень не лише надає базову правову допомогу, але й займається проведенням освітніх заходів і кампаній», – зазначив програмний директор УГСПЛ Максим Щербатюк.

Юрист вказав, що приймальні функціонують як певні центри прав людини у регіонах. У спілці також діє центр стратегічних справ, тобто, якщо проблема набуває системності за кількістю справ, чи системністю, то таку справу можуть порушувати не лише на локальному рівні, але й на національному та в Європейському суді з прав людини.

За словами Щербатюка, жодна інша організація в Україні не має більшого досвіду у роботі з Європейським судом, ніж УГСПЛ. Спілка також здійснює моніторинг дотримання прав людини, який дає можливість бачити або просування в реформах, або проблеми в тій чи іншій сфері – своєрідну базу найбільш брутальних порушень.

Юристка громадської приймальні УГСПЛ у Львові, координатор освітніх заходів Ніна Хома розповіла, що працює з 2008 року та мала можливість спостерігати зміни, які відбуваються у мережі. Юристи допомагають людині зорієнтуватися в проблемі та самостійно скласти певні види документів. Це стосується, наприклад, процедури скасування судових наказів щодо заборгованості з плати за житлово-комунальні послуги. Також юристи складають позовні заяви, апеляційні скарги тощо.

Юристка громадської приймальні УГСПЛ у Луцьку Ірина Пилипчук розповіла, що приймальня працює вже півтора місяця, за цей період вдалося пересвідчитися, що за допомогою звертаються чимало волинян, переважно пенсійного віку. Відвідувачів настільки багато, що юристи мають обмаль часу для роботи з документами. Питання стосувалися, як правило, прав власності, пенсійного забезпечення, розлучень, випадків насильства в сім’ях. Ірина Пилипчук зазначила, що наразі консультації юриста будуть з вівторка до четверга, а в понеділок та п’ятницю здійснюватиметься прийом анкет та робота із документами.

Довідково:

Для того, щоб записатися на консультацію до юриста, можна зателефонувати або відвідати приймальню особисто в робочі дні (понеділок – п’ятницю, з 10:00 до 17:00).

Контакти юридичної приймальні в Луцьку: вул.. Бойка, 1, каб. 101, тел.: +38 (066) 737 50 03, e-mail: lutsk.ugspl@gmail.com

 

Залишити відповідь