Волинь: волонтери та чиновники обговорили соцзахист бійців

Представники департаменту соціального захисту населення ОДА зустрілися із представниками Волинського координаційного центру допомоги учасникам АТО» та військовослужбовцями задля конкретної мети: внести   пропозиції та доповнення до Регіональної програми підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей на 2016 рік.

Про це повідомили у прес-службі Волинської ОДА.

Нагадаємо, під час засідання другої сесії Волинської обласної ради сьомого скликання депутати обговорили ряд регіональних програм, в тому числі, й Програму підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей на 2016 рік. Одначе, на переконання обранців громади, вона потребує доопрацювання.

Відтак вільна та невимушена бесіда у форматі «запитання – відповідь» націлила учасників заходу на конкретні висновки: лишень на умовах співпраці та координації зусиль держави, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також небайдужої громадськості можна вирішити питання захисту прав учасників АТО. Мова йде про санаторно-курортне лікування воїнів, їх психологічну реабілітацію та професійну адаптацію, забезпечення житлом чи виділення земельних ділянок тощо.

Зі слів учасників заходу, не менш важливою нині, у розрізі надання допомоги військовослужбовцям АТО, залишається їх психологічна реабілітація. Мовляв, потрібно визначити, в яких реабілітаційних установах надають відповідну послугу, і який ресурс, що знаходиться на території області, можна при цьому залучити.

Щодо забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО та інвалідів, то директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод зауважила: придбання житла без чітко визначеного фінансового ресурсу – це не програма, а декларативні наміри. Відтак у програмі необхідно зазначити, скільки коштів надійде із державної та обласної казни на реалізацію відповідних програм.

Щоправда, представники громадської організації «Волинський координаційний центр допомоги учасникам АТО» акцентують: трапляються й перешкоди на шляху отримання соціальної допомоги учасникам АТО та сім’ям загиблих військовослужбовців. Це – незнання своїх прав на пільги.

Врешті присутні зійшлися на думці: доопрацьована спільними зусиллями Регіональна програма підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей на 2016 рік обов’язково матиме позитивний результат.

Залишити відповідь