«Набережний квартал»: «Еліта-центр» всеукраїнського масштабу?

Навесні 2015 року в Луцьку з’явилося багато реклами про будівництво житлових комплексів «Атлант» і «forRest». За трохи в ЗМІ з’явилися публікацї, в якій експерт Лариса Мусійчук попереджала, що згадані проекти можуть бути аферами.

 

На її слова не звернули великої уваги і до грудня покупці квартир у цих комплексах не знали, які проблеми виникли в забудовника під час зведення «forRest’а». Під час перевірки ВАРом дозвільної документації міських новобудів виявилося, що через введення в оману обласне управління архбудінспекції скасувало декларацію про початок робіт та надали новобуду статус самочинного будівництва. Додали головного болю мешканці сусідньої багатоповерхівки, які заявили: наші оселі можуть обвалитися, якщо не припинити зведення.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОБЛЕМНИЙ «FORREST» ЧИТАЙТЕ ТУТ

 

«Атлант» і «forRest» будує компанія «Набережний квартал». Вона працює в 17 регіонах і нині на сайті компанії презентують 22 житлові комплекси, серед яких і луцькі проекти. Покопирсавшись в інтернеті лише півгодини, можна знайти багато інформації про скандали, пов’язані з проектами «Набережного кварталу» в інших містах України.

Компанія «заходила» на ринок нерухомості міст з одноковою умовою – значно нижчі, ніж у місцевих забудовників, ціни на житло. У компанії дешевизну квадратних метрів пояснювали «справедливістю» цінової політики. Окрім того, ще однією особливістю є можливість придбати квартиру за умови пайової участі у житлово-будівельних кооперативах. Тобто покупець фактично сам фінансує будівництво – оплачує квартиру ще до того, як вона збудована. Кошти клієнт перераховує частинами у три етапи. Після цього інвестор має поселитися у квартиру, збудовану за свої кровні. Тож для фінансування будівництва охочі придбати квартиру мають укласти договір про сплату пайовий внесків у кооператив.

 

Львів

У Львові будівництво комплексу розпочали на вулиці Пулюя, 36 на земельній ділянці площею 3,2471 га. Проте ця ділянка перебуває у постійному користуванні Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму. Як ідеться у публікації ІА ZIK, у декларації про початок виконання будівельних робіт сказано, що ділянка на Пулюя, 36 призначена для обслуговування навчального корпусу. Тому чи не стане це в майбутньому проблемою, за умов зведення тут масштабного житлового кварталу, питання.

Подібна до луцької ситуація з поверховістю будинку: у Львові планували зведення 13-секційного будинку на 12 поверхів. Хоча, у вже згаданій декларації визначена кількість поверхів будинку – «дев’ять плюс мезонін».

 

Тернопіль

У Тернополі будівництво розпочали на вулиці Степана Будного. Місцеві ЗМІ дуже швидко зарясніли заголовками про  порушення на будівництві. Скажімо, на земельній ділянці площею сорок шість сотих, які взяла в оренду компанія, згідно будівельних норм може бути збудований будинок в середньому на 110 – 120 квартир, проте забудовник зводив висотку на 352 квартири. Та й будівництво вели на основі «прострочених» містобудівних умов та без внесення необхідних змін до Генплану міста.

 

Харків

Влітку 2015 року у Харкові розгорівся скандал навколо будівництва «Набережного кварталу. У будинку купили квартири переселенці. Проте пайовикам пропонували будинок без комунікації, з покрівлею, що протікає. Тож фактично здані секції насправді були не завершені. Люди розповіли, що їх годували обіцянками, а потім забудовник перестав коментувати ситуацію. Тож люди виходили та перекривали дорогу.

 

Рівне

У Рівному це був один з найгучніших скандалів весни 2014-го. Компанія-забудовник захопила близько 70-ти сотих землі на Пагорбі слави для проведення будівництва. Тоді провели вирубку дерев, завдавши шкоди на понад 100 тисяч гривень.

Згідно договору оренди, ще у 2008 році Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу Слави 8,3 сотки для будівництва закладу громадського харчування. Заступник міського голови Галина Кульчинська стверджувала, що ППФ «Офіс-дизайн» – це фірма, яка веде будівництво «Набережного кварталу». Громадські активісти тоді організовували пікети і землю вдалося відстояти.

Та вже невдовзі будівництво розпочали у районі вулиці Кіквідзе – на 87 сотках земель комунальної власності, переданих ще 2007 року в оренду на 50 років ВАТ “Концерн Хлібпром” для обслуговування хлібозаводу, побутових та виробничих приміщень. Будувати розпочали без дозволу ДАБІ, тому пайовикам пропонували отримати житло без технічної документації. Людям здавали звичайні «коробки», тож покупці мали б  самі «допрацьовувати» те, що не привели до належного стану будівельники.

 

Вінниця

На ресурсі «Агентство журналістських розслідувань» з’явилася публікація про ще один об’єкт «Набережного кварталу» – «Резиденцію». Мешканці сусіднього будинку протестували проти побудови будинку без їхньої згоди. Люди не хотіли віддавати прибудинкову територію із гаражами. До того ж сусідній будинок встановлений на насипному грунті, що могло спричинити навіть до руйнування багатоповерхівки.

«Строительство началось в сентябре 2014 года. Когда началась стройка, соответствующих документов у застройщика не было… Декларация на начало строительных работ была получена только в ноябре 2014 года. То есть сначала началось строительство, а потом подгонялись необходимые документы. Это подтверждается письмом в управление архитектуры. Они зафиксировали документально  факт строительства, а не подготовительных работ. Здесь уже существует жилой район. Но не была разработана градостроительная документация этого квартала, которая по закону обязательно обговаривается с жителями района», – йдеться у публікації.

Окрім того, на фасаді сусіднього будинку також є багато тріщин. Проте будівництво продовжують, запевняючи вінничан, що ніякої загрози немає.

Це не перше скандальне будівництво «Набережного кварталу» у Вінниці. Попереднє розпочалося ще у 2013-ому – тут на місці меблевої фабрики взялися зводити комплекс на 17 під’їздів. Замість запланованих десятиповерхівок взялися будувати по 12 поверхів, використовуючи цеглу, за твердженнями фахівців, непридатну для будівництва висоток.

 

ХТО ВИ, ПАНЕ «НАБЕРЕЖНИЙ КВАРТАЛ»?

В Єдиному державному реєстрі юридичнихосіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за запитом “Набережний квартал” видає 22 результати. Частина з них – ОСББ і житлові кооперативи.

Як пише Вінницьке агенство журналістських розслідувань, будівельні проекти в містах реалізують різні юридичні особи, але фактично вони пов’язані між собою через одних і тих же фізичних осіб – засновників і керівників (Юрія Смалюк, Руслана Полякова, Анатолія Попова), юридичних осіб (у тому числі ТОВ «Приват-Инбуд», ТОВ «Фірма «Тонус»). Всі дороги ведуть до так званої «Development Creative Group (DCG)», компанії заснованої в місті Хмельницький.

“Наша история началась в 2012 году в г. Хмельницкого. 12 секционный дом недалеко от реки стал настоящим украшением города”, – кажуть в компанії. Але це майже єдина згадка про компанію. Більше інформації про компанію в інтернеті нема. Лише критичні згадки.

У ЗМІ її описують, як аферу типу піраміда. Ініціюючи десятки проектів в різних містах, імітуючи таким чином великий розмах роботи, засновники компанії зберуть гроші з покупців, а в визначений момент зникнуть.

 

Василина БОРУЦЬКА та Анатолій КОТЛЮК

 

ВАР готовий опублікувати коментар забудовника щодо ситуації з будівництвом «forRest’а» та іншими проектами «Набережного кварталу» або Development Creative Group.

Залишити відповідь