У Луцьку розпочали набирати комісію, яка переатестовуватиме поліцейських

У Луцьку розпочали набирати атестаційну комісію, яка має вирішити, хто з правоохоронців не заплямував своєї репутації та гідний залишитися у правоохоронній структурі. Наразі вже назбиралося понад 100 охочих стати членами атестаційної комісії.

Про це повідомляє “Громадське. Волинь”.

Про те, як проходить один із етапів переатестації співробіників поліції більше розповів народний депутат України, член колегії МВС Мустафа Наєм.

Нардеп приїхав до Луцька спеціально, аби відібрати майбутніх членів атестаційних комісій, які визначатимуть, кому з поліцейських залишитися на своїй роботі, а кому піти. У суботу та неділю 30 та 31 січня відбір до комісії проходить серед громадських активістів, журналістів. Наєм здивований тим, що у Луцьку більшість осіб, які подалися – це представники фахових організацій. Мова йде, про адвокатські, правозахисні організації, або ті, які боряться із правоохоронцями. Натомість у Києві,  на Хмельниччині та Київщині – подалося дуже багато журналістів та простих громадських активістів. За словами нардепа, й кількість кандидатів немаленька. Каже, що більше 100 осіб бажають вирішувати долі сотень поліціянтів області, і ця цифра не набагато менша, ніж у Києві.

Загалом, за ці два дні комісія, яка прибула зі столиці і складається з активістів,психологів або працівників технічного апарату МВС, має відібрати усіх необхідних кандидатів серед числа активістів та журналістів області.

Планується, що упродовж лютого, всі поліцейські області пройдуть процес переатестації. Він проходитиме у кілька етапів. Один із них – це якраз фільтрація через атестаційні комісії.

Мустафа Наєм каже, що передбачити відсоток поліціянтів, які залишаться при посадах – неможливо. Ніхто не знає, скільки старих правоохоронців залишиться, а скільки – ні.

Також, якщо громадяни володіють якоюсь інформацією про недобросовісну поведінку конкретного правоохоронця, вони можуть подавати цю інформацію атестаційним комісія за цим посиланням.

Залишити відповідь