Бойовики вперше визнали борги перед Україною

У середу, 27 січня, в Мінську відбулося третє в цьому році засідання Тристоронньої контактної групи.

Про це пише ТСН.ua.

На цих перемовинах обмін полоненими знову зірвався з вини бойовиків. Крім того, вони визнали борги за воду перед Україною і запропонували свої поправки до Конституції України, які українська сторона відразу ж відкинула.

Питання про полонених і зниклих безвісти

Прес-секретар представника України в тристоронньої групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що бойовики знову заблокували питання про обмін полоненими.

Член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко додала, що бойовики запропонували звільнення полонених у форматі 6 на 3, але українська сторона наполягає на звільненні 25 українців.

Крім того, за її словами, на засіданні підгрупи говорили про пошук зниклих без вісті.

“Представники бойовиків в черговий раз пообіцяли допустити місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста до питань ексгумації та ідентифікації загиблих. Хотілося б, щоб хоч одну обіцянку реалізували”, – зазначила нардеп.

Бойовики висунули свою пропозицію по зміні Конституції

Під час засідання політичної підгрупи бойовики “ДНР” висунули свої умови щодо зміни Конституції України.

Представник України в цій підгрупі Роман Безсмертний повідомив, що терористи вимагали закріпити на конституційному рівні квоту “ДНР” у Верховній Раді, щоб вони мали право узгодження всіх прийнятих законів та право вето на рішення в області зовнішньої політики.

До того ж, за його словами, бойовики “ДНР” хочуть отримати право самостійно формувати штат поліції, служб безпеки, судових органів, прокуратури, прикордонних військ та інших установ без погодження з київською владою”.

Ще однією умовою бойовиків Безсмертний назвав повну амністію для всіх, хто бере участь у конфлікті, включаючи “звільнення з полону військовослужбовців “ДНР” і оперативників ДРГ, заарештованих в Одесі, Харкові, Києві та інших містах”.

“Також “ДНР” бажає, щоб “регіон Донбас” здобув широку економічну (право торгувати з Росією), політичну (право обирати свій парламент, уряд і президента) і культурну (захист російської мови) автономію”, – додав представник України на переговорах у Мінську в політичній підгрупі.

Роман Безсмертний заявив, що українська сторона відхилила ці пропозиції.

При цьому, як заявив спецпредставник ОБСЄ на переговорах Мартін Сайдік, бойовики подали свої пропозиції по Конституції за півгодини до кінця роботи політичної підгрупи.

Бойовики визнали борги перед Україною

Прес-секретар Кучми Дарка Оліфер повідомила, що бойовики “ЛНР” визнали борги за воду перед Україною і погодилися з необхідністю їх погашення.

“Механізм розрахунків за воду перед Україною, яку споживають в окремих районах Луганської області, погоджений з урахуванням гарантій з боку Росії цих платежів. Фактично, вперше на непідконтрольної Україні частині Донбасу визнали проблему наявності боргів перед українським бюджетом та необхідність їх погашення”, – зазначила Оліфер.

Другий пункт пропуску на Луганщині

Оліфер також повідомила, що на лінії зіткнення на Луганщині відкриють другий пункт пропуску.

“Учасники зустрічі домовилися, що до середини лютого буде відкрито автомобільний пункт пропуску в Луганській області (Лисичанськ – Гірське – Золоте – Первомайськ – Стаханове)”, – зазначила вона.

У свою чергу спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік додав, що відкрити пункт пропуску домовилися до 12 лютого.

“Представники України заявили про готовність відкрити у Луганській області пропускний пункт для цивільного населення, транспортних засобів та гуманітарних вантажів на лінії зіткнення. Досягнута домовленість про відкриття такого пункту до 12 лютого – річниці Мінських угод”, – підкреслив він.

Крім того, за словами Оліфер, узгоджені питання необхідності розмінування для відновлення газопроводу на підконтрольній Україні частині Луганської області в селах Кримське і Трьохізбенка.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи буде залежати від результатів зустрічі міністрів закордонних справ країн “Нормандської четвірки”, яке заплановано на першу декаду лютого.

Залишити відповідь