Фото зимових буднів волинських бурштинокопачів

Нелегальному видобутку бурштину на території Волинської та Рівненської областей не завадять ні люті морози, ні відлига.

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Власне, надбанням громадськості стали фото групи «Клондайк» у соціальній мережі Вконтакте. На світлинах очевидно, що незаконний видобуток бурштину здійснюється у будь-яку пору року.

Питання видобутку сонячного каменю вже другий рік не сходить зі шпальт обласних видань.

Щомісяця бурштинокопачів ловлять, вилучають контрабандне сонячне каміння. А восени на Волині – чергове загострення бурштинового питання. Звідси виганяли «чужих», аби «свої» могли копати.

Були й випадки, коли міліціонери займалися цією незаконною діяльністю.

Прибрати до рук бурштинові копальні задумали на обласному рівні, створивши комунальне підприємство, яке розроблятиме родовища бурштину. Але зробити цього досі не вдалося.

Та й правоохоронці мали б активізувати свою роботу. Натомість в поліції і прокуратурі розповідають, що питання видобутку бурштину неврегульоване законодавчо, що штрафи за видобуток малі і не лякають копачів, що силовикам для роботи в лісах потрібні квадроцикли і ще багато чого треба…

Питання ускладнюється й тим, що закон про бурштин досі не прийнятий у другому читанні, хоч це питання обіцяла пролобіювати заступник міністра екології Світлана Коломієць під час візиту на Волинь. Тим паче, вона анонсувала, що добувати бурштин дозволять приватним компаніям.

Залишити відповідь