Ковель: держава не виконує взяті на себе зобов’язання

Комунальники дуже стурбовані тим, що держава не виконує взяті на себе зобов’язання в плані погашення перед комунальними підприємствами заборгованості  за нараховані субсидії.

За словами керівника Ковельського РЖКП №2 Федора Савоніка, така критична ситуація склалася лише в кількох областях України, зокрема й на Волині, – повідомляє проКовель.

«Я подзвонив до своїх колег, які працюють в різних регіонах країни, щоб з’ясувати – чи отримають вони гроші , які виділяються з держбюджету на субсидії. І мені фактично всі сказали «так». Зокрема,  все нормально в  Львівській, Кіровоградській, Полтавській, Черкаській, Одеській областях», – зауважив Федір Левкович.

Керівник жеку стверджує, що у випадку не отримання в найближчі два тижні грошей за нараховані людям субсидії, підприємство буде змушене запинити свою діяльність. «У нас не буде коштів, щоб заправити техніку, а на  вулиці ж зима, місто «потоне» в смітті, бо не матимемо чим його вивозити», – бідкається комунальник.

На перше січня лише одному Ковельському РЖКП №2 держава заборгувала майже півтора мільйона гривень. Не краща ситуація і на підприємстві жеку №1. Там борг складає мільйон сто гривень. Обидва керівника кажуть, що ситуація дуже загрозлива і ще наростатиме, якщо владі так і не вдасться достукатися до високопосадовців у Києві.

Начальник міського відділу комунального господарства Олександр Балак розповів, що вони вже направили листи з проханням допомогти вирішити дану ситуації  до очільника Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика, голови обласної ради Ігоря Палиці, дзвонили на «гарячу лінію» Кабінету Міністрів України, однак, як то кажуть, віз і нині там. Зараз збираються підготувати на ухвалення депутатам Ковельської міської ради відповідне звернення до Верховної Ради України.

Залишити відповідь