«Східний вояж» волинських волонтерів: як живуть бійці на передовій

Волонтери із Самооборони Волині напередодні Нового року здійснили довгий вояж на Схід, щоб передати бійцям продукти та теплі речі. Під час поїздки вони відвідали декілька військових підрозділів та побачили, у яких умовах живуть наші захисники.

Миколаївка, Констянтинівка, Курахово, Волноваха, Новгородське, Маріуполь – міста на Сході,  які відвідали самооборонівці, – пишуть активісти на сторінці Самооборони Волині.

Везучи допомогу військовим, волонтери залишались в деяких частинах, щоб переночувати і продовжити свою подорож. Це дало можливість поспілкуватися з хлопцями, побачити як вони живуть, що їдять, які в них потреби та що їх турбує.

У невеликому містечку Миколаївка, що не подалік від Словянська, склалось враження, що жителі забули про Новий рік, адже ні ялинки ні новорічних прикрас або інших атрибутів свята там не помітили. Та й це не дивно, бо в місті базується 81-а аеромобільна бригада, де присутність військових постійно нагадує про війну.  Прибувши на Схід, волонтерів застав сильний мороз та багато снігу, до якого не були готові і самі хлопці. В кімнатах казарми стоїть буржуйка, яка обігріває приміщення – від неї багато тепла і диму, який тримається в кімнаті. Але хлопці звикли – аби тепло, кажуть вони.

А от бійці «АЙДАРу» в казармах не живуть, для них домівкою стали намети та бліндажи в полі. Спасають від морозу ті ж самі буржуйки, які були привезені волонтерами.  Там же і готують собі вечерю – пригощали гостей картоплею з котлетами, салатом з буряка та оселедцем, всі продукти привезені не байдужими людьми.  Піклуються там і про котика і про собаку Чорного, який ще з м. Щастя приїхав з айдарівцями.

Останніми в цій поїздці відвідали один з батальйонів 40ї артилерійської бригади. Наразі хлопці знаходяться в лісі. Проте в їхніх наметах тепло, охайно та затишно, адже стіни прикрашають  дитячі листи та малюнки. Серед лісу вояки зробили окремий намет з «ванною кімнатою», де все продумано до дрібниць. Є там і кухня – зробили пічку щоб готувати їжу.

 

У поїздці волонтери сформували список необхідних речей в зону АТО. Тому попри свята продовжуємо збирати допомогу бо щоб не було привезено для бійців вони цінують та щиро дякують за все.

Всі бійці, яких відвідали, ділилися своїми емоціями, переживаннями та сподіваннями на наступний рік. А очікування лише одне – аби мирне небо було над всіма українцями. І для цього вони роблять все можливо, бо кожного в дома чекають люблячі батьки, дружини, діти та прості люди, які збирають всю допомогу для них!

Залишити відповідь