На Волині ледь не вмер від переохолодження пенсіонер

31 грудня до Ківерцівської районної лікарні був госпіталізований 66-річний пенсіонер, мешканець села Пальче Ківерцівського району з підозрою на переохолодження.

Як з’ясувалося, чоловік тривалий час перебував на морозі, а коли повернувся додому, повідомив родичам, що почувається недобре, тож вони викликали невідкладну медичну допомогу, – повідомляють у прес службі УДСНС у Волинській області.

Відтак лікарі констатували у потерпілого загальне переохолодження та направили на лікування до реанімаційного відділення. Станом на 11:00 31 грудня стан пенсіонера — середньої важкості.

 

Рятувальники звертаються до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил, щоб уникнути переохолодження та обмороження:

– носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові, зокрема тісне взуття може створювати передумови обмороження;

– не виходьте на мороз без рукавичок, шарфу та головного убору;

– у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте захисним кремом;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

– перед виходом на холод бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія;

– пам’ятайте, що алкогольне сп’яніння сприяє швидкій втраті тепла, тож обмежте споживання алкогольних напоїв;

– слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.

Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Пам’ятайте: ваше здоров’я – у ваших руках.