Слідство щодо аварії затягують, – мати загиблого Ніна Гапич

Слідство щодо аварії затягують, а водія машини, який спричинив наїзд на пішохода, досі не взяли під варту, – про це розповідає мати загиблого Ніна Гапич.

Тому вона звертається через ЗМІ, аби відшукати свідків страшного ДТП на Київському майдані в Луцьку 12 грудня. Зокрема, жінка просить відгукнутися працівників ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна», які того вечора були на зупинці й бачили трагедію, – повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.

21-річний лучанин Михайло Гапич 12 грудня постраждав внаслідок страшної ДТП поблизу Київського майдану й 16-го грудня помер у лікарні.

Адвокат постраждалої мами Анна Богацька розповідає, що правоохоронці не охоче розслідують цю справу й усе доводиться робити самим.

«По справі зробили небагато: опитали хлопців, які були в машині й все. Звертаю увагу на те, що нікому підозру не вручили. Окрім того, нам вдалося добитися того, аби батьків загиблого Михайла визнали постраждалими. Взагалі, це мало бути визнано відразу, але правоохоронці не виконали належно свою роботу. Ми питали, чому їх одразу на визнали постраждалими, а нам кажуть, мовляв, немає чого турбуватися, бо це лише формальність. Насправді ж, це дало нам право подавати клопотання й знайомитися з матеріалами справи», – розповідає правозахисниця.

Зі слів мами загиблого сина Ніни Гапич, водій, який спричинила ДТП, втік з місця події. А відшукати його та авто вдалося родині та друзям Миахйла.

«Із того, що ми змогли дізнатися, то картина малюється вкрай жахлива. У той день Павло Клець святкував зі своїми друзями, вони форсажили, підрізали автівки, створювали аварійні ситуації. Про це нам розповідали таксисти. Навіть є свідчення про те, що біля стадіону «Авангард» він вже спричинив одне ДТП. Також у нас є свідчення про те, що він у барі «Вулик» пив алкоголь, а коли їхав звідти на вулиці Рівненській в напрямку центру в інший розважальний заклад, то біля автозаводу налякав двох жінок, імітуючи наїзд на них. До аварії з моїм сином, він вже пробував наїжджати на людей. Про це нам розповідали люди, які тоді були в машині», – розповідає пані Ніна.

З її слів, машина їхала на великій швидкості й перепонів на дорозі не було, тому вважає спричинену ДТП – навмисним злочином.

«Вони доїжджали до Київського майдану, вулиця була пуста, Михалик переходив дорогу, а Павло Клець вилетів на шаленій швидкості й сказав: «давайте ще цього налякаємо» й дав на газ, про що свідчить те, що немає гальмівного шляху. Нам казали, що він був під якимось кайфом, тому не зміг вирулити й налетів на Михайлика, який пролетів 20 метрів у повітрі та впав на тротуар. Тоді вони зупинилися, побачили, що Михайлик не рухається, бо втратив свідомість, і вибіг хлопчик Костя, який сидів біля водія. В автівці він був випадковою людиною, не з їхньої компанії. То Костя розказував, що йому водій сказав: «Сідай за руль, я віддячу, бо мені не можна сидіти за кермом, адже під кайфом». Втім, Костя на це не погодився. Коли водій побачив швидку – сів в автівку й втік, а Костя дочекався карету швидкої», – розповідає матір.

Адвокат додає, що один із пасажирів машини підтверджує, що водій навмисно наїхав на пішохода.

«Нам Костя говорив, що видимість на дорозі була хорошою, машин – перешкод – не було, а побачивши пішохода Михайла водій вирішив його налякати. Можливість об’їхати Михайла була, тому наїзд – навмисний, просто він думав, що вирулить, але не справився з кермом», – пояснює Анна Богацька.

Захисник постраждалої наголошує, що горе-водій тричі змінював покази.

Ніна Гапич запевняє, що головна ціль, якої вона хоче досягти, – зупинити людину, яка відчуває безкарність та може накоїти ще багато лиха.

«Ми дізнавалися, що у нього сумнівна репутація, є більше 300 штрафів за порушення правил дорожнього руху. Він їх не сплатив. Виконавча служба розшукує його. Також він фігурував і в інших правопорушеннях. Має дві машини, на яких стоять іноземні номери й місяцями катається по місту безкарно, очевидно, що хтось його «кришує». Більше того, нещодавно бачили його з працівниками колишньої міліції у погонах високого рангу. Можливо, він хоче «відмазатися». На сьогодні Паша Клець далі собі гуляє, не кається, а слідство затягується. Його потрібно зупинити, аби інші родини не зазнали горя втрати», – наголошує мама загиблого.

Вона просить усіх небайдужих, хто бачив страшну аварію, відгукнутися за її номером: 066 740 31 80.

Щодо цієї ДТП, то в обласному управлінні Національної поліції інформують, що справу внесли у ЄРДР та слідство триває.