Порошенко знову заговорив про миротворців на Донбасі

У контексті європейської безпеки та ситуації на Сході України ініціатива створення миротворчої місії ЄС на Донбасі стає все більш актуальною.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Уповноважений президента із мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко, – передає УНН.

“Під час телефонної розмови у норманському форматі президент закликав створити на Донбасі миротворчу місію ЄС. В контексті європейської безпеки і крихкої ситуації на Донбасі така ініціатива стає все більш актуальною. Тим більше, що бойовики не дають нормально працювати СММ ОБСЄ, обстрілюють спостерігачів і не допускають їх на всю окуповану територію”, — зазначила вона в своєму повідомленні.

Також вона відмітила важливість теми звільнення всіх заручників, яка обговорювалась під час телефонної розмови лідерів “нормандської четвірки” в середу.

“Це жахливо, що процес звільнення заблокований і попри всі наполягання і зусилля української сторони , полонені поки що не зі своїми родинами. Президент наголошує, що гуманітарний аспект мінських угод є одним із пріоритетних, всі сторони мають докласти всіх зусиль, аби заручники були звільнені”, — додала вона.

Як раніше повідомила прес-служба АП, Президент України Петро Порошенко 30 грудня провів телефонні переговори у “нормандському форматі”, куди крім України входять Німеччина, Франція і Росія. Під час перемовин сторони домовилися про необхідність повного припинення вогню на Донбасі.