У Луцьку через нове будівництво може завалитися багатоповерхівка

У Луцьку на Собороності, 22б розпочали будівництво багатоповерхівки, через яку руйнується сусідній будинок на Соборності,20. Аби вирішити проблему, на засіданні виконкому вирішили призупинити будівництво.

Таке рішення прийняли під час засідання у вівторок, 29 грудня.

Також патрульній поліції дали доручення не допускати на будівництво 30-тонні автомобілі, які завозять туди щебінь, розбивають покриття проспекту та створюють небезпечні відбрації біля будинку. А ще у міськраді планують добитися підсилення фасаду вже діючого будинку.

Як розповів депутат міськради Павло Данильчук, будівництво веде «сумнівна» львівська фірма «ВМ-ПЛЮС». Він разом із членом виконкому Олегом Бондаруком пропонує створити робочу групу разом із мешканцям для контролю та вирішення проблеми.

За словами мешканця будинку Ігоря Мални, для будівництва мали встановлювати палі на глибину 12 метрів, однак їх ставили без необхідних креслень та не змогли «забити» на належну глибину. Тому такі палі можуть не витримати будинок.

Депутат Богдан Вавринюк пропонує залучити спеціалізовану організацію для моніторингу ситуації із будинком. Проте перший заступник міського голови Тарас Яковлев пропонує доручити це ЖКП №8, бо цього, мовляв нині буде достатньо. У підсумку пропозицію Вавринюка на підтримали.