Шпига спростував чутки про відведення Нацгвардії з «бурштинових місць»

Керівник Головного управління Національної поліції у Волинській області генерал поліції третього рангу Петро Шпига спростував чутки про те, що усіх бійців Нацгвардії відводять із маневицьких лісів, де вони охороняють бурштин.

Про це він повідомив 29 грудня під час прес-конференції.

На питання журналістів щодо інформації від лісників про те, що Нацгвардію виводять із лісів Маневицького району, Шпига відповів, що дійсно серед особового складу бійців, які охороняють ліси, проводилася ротація. Проте це не означає, що повністю забрали Національну гвардію із лісів.

За словами очільника поліції, частину з бійців, які проходять ротацію, повертають на Схід для виконання бойових завдань.

Окрім того, очільник правоохоронців недавно спілкувався з начальником управління лісового і мисливського господарства Олександром Кватирком. Останній не має такої інформації і не давав наказу її розголошувати.

До того ж Шпига повідомив, що зараз на охорону лісу залучили представників спецпідрозділів та 70 волинських нацгвардійців. До охорони долучають працівників райвідділів, «Світязя», та екс-працівників спецпідрозділу, в тому числі «Беркут».

Тож він зазначив, що у правоохоронців достатня кількість ресурсу, щоб не допустити незаконного видобутку бурштину. «Це наша принципова позиція», ‒ підсумував очільник волинської поліції. У випадку збільшення активності бурштинокопачів після Нового року до охорони бурштинових місць долучать додаткові підрозділи.