На Волині знову спробували «копнути бурштину»

Уночі 29 грудня волинські правоохоронці затримали у лісі чергову «партію» бурштинокопачів: 8 чоловіків та відповідне знаряддя.

Про це під час прес-конференції 29 грудня повідомив очільник Національної поліції на Волині Петро Шпига.

«Буквально сьогодні вночі ми вилучили 2 помпи з рукавами, з відповідною кількістю людей», ‒ зазначив Шпига. Це, за його словами, сталося «не у місці», де раніше відбувалися навали. Тож, правоохоронцям вдалося затримати 8 чоловіків.

Крім того, Шпига розповів про загибель чоловіка у Маневицькому районі, який сидів на коліях. Правоохоронці не виключають його причетності до копання бурштину. У справі опитали чоловіків, які напередодні були разом із загиблим. Чоловіки перебували у стані алкогольного сп’яніння. Імовірно, чоловік, що загинув, відстав від компанії та не зміг швидко перетнути колію.

«Виникає питання, що людина робила там о такій годині», ‒ зазначив Шпига. Тож правоохоронці не виключають, що чоловіки поверталися із лісу, де були причетними до видобутку бурштину. На питання, чи були у чоловіків знаряддя для видобутку дорогоцінного каменя, Шпига відповів запереченням, але додав, що після повідомлення про інцидент ті могли їх просто викинути.

Наразі розслідування у справі продовжується.