Гроші великих платників податків зостануться на Волині

10% податку на прибуток, сплаченого великими платниками податків, буде надходити в область.

У цьому впевнена заступник начальника головного управління Державної фіскальної служби України на Волині Тетяна Харченко, ‒ повідомляють у прес-службі Волинської ОДА.

«З метою недопущення втрат місцевих бюджетів робота служби проводилась у двох напрямках, – повідомила вона на оперативній нараді в голови обласної державної адміністрації Володимира Гунчика.

З одного боку, при розробці змін до Податкового кодексу України була передбачена норма щодо подачі звітності та сплати податків із загальнодержавних податків та зборів, а саме – п. 66,7 законопроекту № 3630, яка, слід зазначити, була внесена до всіх урядових проектів змін до зазначеного вище кодексу, що розглядала Верховна рада України у грудні поточного року. З іншого ж боку Державна фіскальна служба спільно з Державною казначейською службою України в області напрацьовували альтернативний варіант виходу з проблемної ситуації у разі, якщо народні депутати не проголосують за зміни до податкового кодексу, ‒ йдеться в повідомленні.

«В такому випадку, – зауважила Тетяна Харченко, – будуть відкриті окремі рахунки для обліку надходжень податку на прибуток від великих платників податків за місцем попереднього обліку в контролюючих органах. Це дещо ускладнить облікову роботу в органах ДФС України, проте забезпечить уникнення втрат обласного бюджету в надходженнях 10% податку на прибуток».

Начальник головного управління Державної казначейської служби України в області Михайло-Мирослав Леміщак своєю чергою підтвердив факт відкриття рахунків у очолюваному ним органі влади.

«При сплаті податку на прибуток підприємств, головне управління казначейської служби буде здійснювати розмежування надходжень із зарахуванням 10 % податку до обласного бюджету Волинської області», ‒ наголосив він.

Нагадаємо, раніше Володимир Гунчик вимагав до кінця року розібратися із створенням луцького управління для великих платників податків у податковій Львівщини.