Управління екології «спустило роботу на тормозах», – Гунчик

У 2015 році управління екології ОДА не справилося із своєю роботою, тому наразі триває підбір нових спеціалістів у цей підрозділ. Його варто об’єднати із державною архітектурно-будівельною інспекцією у Волинській області, вважає голова ОДА Володимир Гунчик.

Про це він розповів під час оперативної наради у понеділок, 28 грудня.

Як повідомив начальник цієї інспекції у області Олександр Ткачук, з листопада 2015 року вони видали 186 приписів та передали в правоохоронні органи 8 матеріалів для кримінальних справ. Нині в судах знаходяться 7 справ. А загальна сума нарахованих штрафів за порушення екологічного законодавства становить 14396 гривень.

Володимир Гунчик розкритикував посадовця, бо «половина Волинської області – сміттєзвалище», також є чимало місць незаконного видобутку піску, частина лісів знищена, зокрема і в Шацькому національному природному парку, тому інспекції треба працювати набагато активніше.

Він пропонує вирішувати екологічні проблеми завдяки співпраці із громадськими активістами та розробці заходів в рамках програми «Екологія 2020». Гунчик бачить для себе об’єднання інспекції та управління екології Волинської ОДА в рамках майбутнього виконкому обласної ради. Ще він дав вказівку долучитися до вирішення проблеми іншим структурним підрозділам ОДА, бо незабаром «не буде що охороняти, ні лісів, ні надр». Гунчик обіцяє мати «окрему розмову» із головним екоінспектором та правоохоронцями через кримінальні справи щодо екопорушень.

Окремо Гунчик виділив проблему Ковельського ветсанзаводу, на який скаржаться через неприємний запах. Голова ОДА вважає, що підприємство потрібно перевірити, однак не можна призупиняти роботу підприємства лише через неприємний запах. Тоді, мовляв, доведеться закрити всі корівники та свинарники. Натомість потрібно вимагати дотримання екологічних норм на подібних підприємствах.

Ще одна екологічна проблема Волині – масове відкриття підприємств для виготовлення деревного вугілля. Олександр Ткачук каже, що із такими підприємцями ведуть розяснювальну роботу, аби розташовували виробництво на безпечній відстані від житла та дотримувалися інших норм, однак у екоінспекції не прихильні до радикальних підходів, тобто призупинення роботи підприємств.