Янукович під час розстрілів на Майдані дзвонив силовикам РФ

Екс-президент Віктор Янукович під час масових вбивств на Майдані 18-20 лютого 2014 року регулярно зв’язувався по телефону з одними і тими ж номерами російських операторів зв’язку. Користувачі цих номерів мають відношення до російських силових структур.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчого управління спеціальних розслідувань ГПУ Олексій Донський.

“Через контакти Януковича і Азарова ми зафіксували “участь” одних і тих же користувачів мобільних телефонів російських операторів зв’язку. Інакше кажучи, визначальні події сценарію, які відбувалися після початку вбивств 18 лютого, контекстно узгоджуються з цими телефонними дзвінками. Виходячи з того, що ми встановили, ці користувачі мають відношення до російських силових структур”, – повідомив Донський.

Прокурор ГПУ зазначив, що група цих російських номерів вперше з’являється в контактах з абонентами українських операторів саме 18 лютого і активно зв’язується з Януковичем і його охороною безпосередньо під час вбивств 20 лютого.

“Слід зазначити, що деякі з них і надалі, 22-23 лютого, знаходилися на території Донецької області і синхронно контактували з охороною Януковича і з одним з високопоставлених чиновників Збройних сил Російської Федерації. Ім’я останнього встановлено, але назвати його не можу”, – сказав Олексій Донський.

Прокурор зазначив, що ГПУ поки не знає, кому належить більшість номерів, з яких телефонували Януковичу, тому не може їм висунути офіційних підозр.

“Зі зрозумілих причин ми не можемо направити в Росію клопотання з проханням повідомити власників цих номерів. Тому повинні їх встановлювати власними силами, що вимагає часу”, – сказав Донський.