Шиба незаконно відсудив у Луцькради понад 50 тисяч

Незаконним визнали отримання 56 тисяч гривень середньої заробітної плати екс-очільником Луцької міської ради Богданом Шибою.

Про це йдеться в повідомленні прокуратури Волині.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 3 грудня 2015 року задоволено апеляційну скаргу прокурора міста Луцька й скасовано постанову Луцького міськрайонного суду від 8 вересня 2011 року, якою було частково задоволено позов колишнього Луцького міського голови Богдана Шиби. Також тоді суд визнав незаконною відмову Луцької міської ради у виплаті йому середньої заробітної плати та було стягнуто з Луцької міськради на користь позивача середньомісячну заробітну плату за шість місяців, яку він одержував на виборній посаді в міській раді згідно зі ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» в сумі понад 55,5 тисячі гривень.

Нині суд апеляційної інстанції прийняв нову постанову, якою в задоволенні позову Богдана Шиби до Луцької міської ради відмовлено.

Ще у червні 2011 року екс-очільник луцької громади звернувся до суду з позовом до міської ради, аби стягнути з органу місцевого самоврядування середню заробітну плату за півроку. Свої вимоги обґрунтовував тим, що,будучи обраний Луцьким міським головою, звільнився з посади першого заступника голови обласної державної адміністрації. Коли ж закінчився строк повноважень, на попередню посаду Богдан Шиба не повернувся.

Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» (в редакції на момент звільнення) було передбачено, що депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності ‒ інша рівноцінна на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання ‒ на період працевлаштування за ним зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету.

У виплаті середньої заробітної плати Луцькою міською радою колишньому очільнику було відмовлено. Проте Луцький міськрайонний суд визнав цю відмову незаконною.

Прокуратура ж міста Луцька оскаржила цю постанову в апеляційному порядку.

Прокурори наполягали, що Богдан Шиба не мав права на отримання середньої заробітної плати, яку він отримував на посаді Луцького міського голови, адже звільнився з посади в облдержадміністрації за власним бажанням, а не у зв’язку із переходом на виборну посаду.

Дослухавшись до доводів прокурорів, Львівський апеляційний адміністративний суд, прийшов до висновку, що рішення суду першої інстанції про виплату коштів є незаконним.