Луцькі депутати дали 390 тисяч газеті, яка стане приватною

Програму, що передбачає фінансову підтримку КП «Газета «Луцький замок», затвердили у міськраді.

Про це йшлося під час другого пленарного засідання другої сесії Луцької міськради 24 грудня, – пише інформаційне агентство Волинські Новини.

Як повідомила заступник начальника відділу інформаційної роботи міськради Жанна Перун, у рамках міської програми «Прозора влада» на 2016 – 2018 роки передбачається фінансування в обсязі 740 тисяч гривень щороку, зокрема 390 тисяч щороку – на фінансову підтримку КП «Газета «Луцький замок».

Депутат Ігор Поліщук зауважив, що кожне комунальне підприємство повинно заробляти на себе. Він запитав, у зв’язку з чим підприємство отримує таку фінансову підтримку.

Жанна Перун відповіла, що Луцька міська рада є засновником газети, тож відповідно до законодавства зобов’язана надавати фінансову підтримку. Окрім цього, у газеті оприлюднюють проекти рішень міськради та документи, що підлягають обов’язковому опублікуванню, інтерв’ю з депутатами та керівниками виконавчих органів міської ради. Протягом цього року в газеті надрукували матеріалів на загальну суму понад 700 тисяч гривень.

Депутат Борис Смаль поцікавився, яку частку з накладу газети (що становить шість тисяч примірників) передплачують комунальні підприємства Луцька і яким чином визначається, наприклад, скільки примірників газети передплачує та чи інша школа. Жанна Перун відповіла, що її відділ не займається питаннями передплати газети і це, мовляв, питання до директорів комунальних закладів.

На трансляцію програм «Місто» та «Слово депутата» в ефірі телеканалу «Нова Волинь» передбачено 43 тисячі гривень щороку, в ефірі ТРК «Аверс» – 75 тисяч гривень щороку.

Ігор Поліщук звернув увагу на те, що програму «Місто» доцільніше називати «Мер міста», адже у ній переважає висвітлення діяльності саме міського голови, а не депутатів. Такий підхід, з його слів, не характерний для справді європейського міста.

Міський голова Микола Романюк погодився, що у програмі потрібно присвячувати більше часу висвітленню депутатів міської ради.

Депутати підтримали проект рішення.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада знову підтримала закон про роздержавлення комунальних ЗМІ із урахуванням поправок президента Петра Порошенка. Таким чином, Луцька міськрада вийде із числа засновників газети «Луцький замок».