Бондар звернувся до СБУ і прокуратури через перепони в облраді

Через охоронців Ігоря Палиці, які не пускали лідера фракції «Солідарність» Володимира Бондаря у раду без посвідчення, він звернувся до начальника УСБУ у Волинській області Юрія Фелонюка та прокурора області Дмитра Чепіжака.

Про це він заявив під час сесії облради 24 грудня.

Також Бондар разом із іншими представниками «Солідарності» ухвалили спільну заяву, яку, щоправда, не підтримали більшість депутатів на сесії. Публікуємо текст заявив «порошенківців»:

Останнім часом в області велику стурбованість викликає тенденція, яка намітилися у наступі на громадянські права та свободи, завойовані під час двох революцій – Помаранчевої та Революції Гідності. Це проявляється в першу чергу в перешкоджанні доступу представників громади та засобів масової інформації в приміщення Волинської обласної ради, що є прямим порушенням гарантованих Конституцією прав і свобод громадян України.

Неприпустимими є відповідно і обшуки на вході відвідувачів та журналістів невідомими особами, недопущення їх до роботи представницьких органів влади та обмеження доступу як до інформації, так і до очільників обласних представницьких та виконавчих органів влади. Одним з таких інцидентів став факт обшуку невідомими особами журналістки інтернет-видання ВолиньPOST Анни Бліннікової під час виконання своїх професійних обов’язків.

Схожа ситуація сталася 22 грудня 2015 року близько 12 години на прохідній до приміщення Волинської обласної ради. Особи, які не назвалися, перешкоджали громадянам України потрапити до приміщення органу місцевого самоврядування. Так голові фракції «Солідарність» Володимиру Бондарю створювали перепони взяти участь у роботі бюджетної комісії.

Відомо, що до участі в засіданні комісії намагалися недопустити й інших депутатів, які не мали при собі документів, або відмовлялись їх показувати невідомим особам. Ще раз підкреслюємо, що ніякого виправдання недопущенню громади до діяльності представницьких органів та обмеження прав, гарантованих Конституцією, не може бути – ні під приводом того, що на Сході нашої держави ведуться бойові дії, ні боротьбою з корупцією. Бо саме корупційними проявами можна назвати обмеження владою доступу громадян до роботи органів влади та їх очільників. Свого часу було зроблено все, щоб демонтувати турнікети в приміщенні обласної ради і зробити максимально простим і відкритим спілкування влади та громади.

Ми, представники фракції «Солідарність», категорично засуджуємо такі тенденції, звертаємося до голови Волинської обласної ради дати оцінку негативним проявам обмеження прав і свобод волинян, обшуків журналістів, недопущення представників громадських організацій до роботи представницьких органів, присутності в приміщенні невідомих осіб з незрозумілими повноваженнями і забезпечити максимально відкритий процес функціонування державних органів влади. Закликаємо керівництво облради вжити заходів щодо неприпустимості виникнення таких випадків надалі.

Фракція «Солідарність» у Волинській обласній раді:

Володимир Гунчик

Володимир Бондар

Володимир Дейна

Валерій Діброва

Валерій Дунайчук

Валентин Чернецький

Віктор Козак

Віталій Заремба

Леонід Стефанович

Михайло Бегаль

Олег Бегаль

Олег Кух

Юрій Гупало