Луцьк: атошників закликають об’єднатися

У Луцьку волонтери та представники спілок учасників АТО зустрілися з головою Волинської обласної ради Ігорем Палицею та головою Волинської обласної держадміністрації Володимиром Гунчиком, щоб обговорити основні проблем бійців АТО та їхніх родин. Також говорили про об’єднання активістів.

Зустріч відбулася 23 грудня.

«Ми сьогодні на своєму рівні, Володимир Петрович і я, хочемо зробити все, що в наших силах», – зазначив Палиця. Він акцентував увагу на необхідності об’єднання спілок учасників АТО в одну та консолідацію волонтерського руху. «Тут не треба ділити, хто головний, хто найголовніший, хто заступник», – додав голова Волиньради.

За його словами, коли спілки об’єднаються, з’явиться більше фінансового ресурсу, адже так легше буде знаходити кошти та співпрацювати з бізнесом, а також контролювати і організовувати роботу.

Володимир Гунчик наголосив на необхідності створення програми державної підтримки. Губернатор наголосив, що заклики об’єднати спілки та волонтерів – не для того, щоб применшити їхній вклад, а навпаки – підняти роботу на новий рівень. Гунчик розповів, що 18 із 26 сімей загиблих, які першими стали у чергу за житлом, вже отримали його.

Волонтери ж озвучили основні проблеми, з якими стикаються бійці та їхні родини – недостатня увага на проблеми родин, де є бійці-інваліди; добровольці, які не можуть отримати посвідчення учасників АТО; нагородження бійців; оздоровлення та психологічна реабілітація. Серед ключових проблем назвали й видачу земельних ділянок бійцям АТО.

«В нас дуже красиво – ми займаємо друге місце по Україні. У Луцьку 778 учасників написали заяви на отримання земельних ділянок. Їм приходить відповідь – ділянок немає», – зазначив голова Волинської обласної організації ветеранів АТО Ярослав Мудрик.

Учасники зустрічі домовилися за місяць зустрітися для того, щоб обговорити формат співпраці – можливо навіть у форматі підприємства, щоб волонтерам не доводилося «ходити з протягнутою рукою».

«Все залежить сьогодні від вас. Ми знайдемо усе, тільки зробіть організацію», – підсумував Палиця.