Підсумки 2015 року на Волині: масові акції протесту

Протягом 2015 року волиняни не раз виходили під стіни адміністративних та силових будівель, перекривали дороги чи страйкували під стінами міських рад, нагадуючи таким чином про необхідність вирішення своїх проблем.

«Волинське Агентство Розслідувань» пропонує вам пригадати дев’ять наймасовіших  і найгучніших акцій протесту, які відбулися на Волині у 2015 році.

Події розташовані у хронологічному порядку.

***

1. Шахтарський мітинг у Нововолинську.
4 січня 2015 року на Майдан Незалежності у Нововолинську вийшли страйкувати шахтарі. Гірники вимагали перерахувати заборгованість із заробітної плати, що їм обіцяли зробити  ще до Нового року, (працівники шахти №10 отримали зарплату на листопад, а працівники шахти № 1 – 50% зарплати за листопад), не переводити шахти № 1 і № 9 у третю групу (що означає фактичне закриття), добудувати шахту № 10, закласти кошти у державний бюджет на фінансування вугільної галузі України. У мітингу взяла участь майже тисяча людей.

шшш
2. Мітинг бійців добровольчих батальйонів
29 квітня під стінами Волинської облдержадміністрації відбувся мітинг бійців добровольчих батальйонів, у якому взяли участь понад 70 бійців, а також народний депутат України Ігор Лапін. Представники добробатів протестували проти проти блокування добровольчих частин ЗСУ після блокування бази ДУКу в Пісках.

дот
3. Акція протесту проти обвинувачень мера Рожища у хабарництві
15 серпня під стінами прокуратури Волинської області акцію протесту організували рожищенські активісти, які виступили на захист мера В’ячеслава Поліщука, якого звинувачували в отриманні хабаря.
Рожищенські активісти прийшли до приміщення прокуратури і УМВС України у Волинській області з вимогами перевірити особу Артема Орлова, який і повідомив про нібито отримання незаконної вигоди мером Рожища. Головному міліціонеру Волині Петру Шпизі вручили звернення рожищан на підтримку Поліщука із підписами та попросили долучити до матеріалів справи докази про замовність мітингу.

ро1
4. Страйк працівників «Волинського облавтодору»
14 вересня у зв’язку з невиплатою зарплат та невизначеністю стану галузі страйкували волинські дорожники. Вони на годину перекрили дороги, що сполучають Луцьк із іншими містами, щоб привернути увагу влади до своїх проблем. Тоді поспілкуватися зі страйкарями приїхав начальник департаменту інфраструктури ОДА Іван Мирка. 
Повторний страйк представники «Автодору» провели 28 вересня.

дор
5. Мітинг лісівників під ОДА
15 вересня під стінами Волинської обласної держадміністрації зібралися на мітинг лісівники – близько 70 працівників ДП «Цуманське лісове господарство». Лісівники висловили своє різке «ні» звільненню директора лісництва Олександра Мірошниченка. Протестувальники зареєстрували в ОДА лист-звернення з проханням припинити дію рішення про звільнення директора.

ло
6. Страйк проти «міліцейського свавілля» у Ростані
17 вересня один з учасників «розбірок» довкола ПП «Флора» Ігор Козар організував під стінами волинської прокуратури акцію протесту, у рамках якої понад 50 людей годину перекривали рух на вулиці Винниченка, безупину рухаючись по зебрі.
У руках вони тримали плакати з лозунгами. Люди, що зібралися на акцію, вимагали люстрації у силових відомствах Волині.

в12
7. Студентський мітинг-«нагадування» про невиконані обіцянки
1 грудня у Луцьку відбувся студентський Марш гідності, у якому взяли участь понад три сотні активістів. Метою акції було нагадати владі про другу річницю Майдану і невиконані обіцянки. Студенти пройшли ходою від історичного факультету, вшанували пам’ять Героя Небесної сотні Василя Мойсея біля його могили та прийшли під обласну прокуратуру і управління поліції, щоб поспілкуватися з їх очільниками та нагадати про необхідність покарання винних у розгоні студентів.

мст
8. Страйк шахтарів на трасі міжнародного значення
9 жовтня 80 шахтарів на годину перекрили трасу Київ-Ковель-Ягодин поблизу Ковеля через заборгованість із заробітної плати. 11 грудня шахтарі повторили акцію, щоправда вже у Любомльському районі з вимогою нарешті погасити борги. В акції взяли участь близько 200 людей. Акція тривала декілька годин, тож вже о 15:00 шахтарі звільнили дорогу.

шт

 

9. Страйк «тролейбусників» під стінами міськради
8 грудня біля стін Луцької міської ради страйкували працівники КП «Луцьке підприємство електротранспорту». Причина страйку – невиплата заробітної праці від серпня-вересня. Проте заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко зазначив, що «тролейбусники» не хочуть іти на переговори, бо раніше відмовилися від зустрічі для обговорення проблеми.
лпе

 

Василина БОРУЦЬКА