Міські депутати вимагають «у Києва» прийняти закони для «виживання» «Луцьктепла»

Депутати Луцької міської ради звернулися до Верховної Ради щодо необхідності прийняти закони, необхідні для ДКП «Луцьктепло», аби підприємство могло нормально працювати.

Таке рішення підтримали більшість депутатів під час сесії 23 грудня.

Публікуємо текст звернення, який депутати пропонують нардепу Ігорю Лапіну озвучити у Верховній Раді:

Безсистемне реформування галузі теплоенергетики, що відбувається впродовж останніх років, призвело до погіршення фінансово-економічного та технічного стану комунальних теплоенергетичних підприємств, завдяки чому Державне комунальне підприємство «Луцьктепло» опинилось на межі виживання. За даними бухгалтерського обліку даного підприємства за 9 місяців 2015 року збиток ДКП «Луцьктепло» складає 32 млн.грн.

Одними з основних чинників, які зумовили таку ситуацію є несвоєчасність погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію та відсутність відшкодування збитків внаслідок встановлення тарифів для споживачів на рівні нижчому від собівартості їх виробництва.

За останні роки проблема несвоєчасної виплати різниці в тарифах так і не була вирішена, що позбавляє суб’єктів господарювання, що здійснюють виробництво, транспортування та постачання теплової енергії будь-якої можливості своєчасно розрахуватися за енергоносії.

Саме тому, невідшкодовані втрати від встановлених тарифів для бюджетних та інших категорій споживачів ДКП «Луцьктепло» на рівні нижче собівартості за період з 2008 по 2012 рік склали 6934,2 тис.грн., та лише за 10 місяців поточного року – 7504,3 тис.грн. В силу цього, підприємство не змогло своєчасно здійснити розрахунки за природний газ, а тому, відповідно до рішень судових інстанцій йому нараховані штрафні санкції в сумі 9255,0 тис.грн. Стягнення вказаних штрафних санкцій призведе до фактичного банкрутства підприємства, зупинення його роботи та зриву опалювального сезону у місті Луцьку.

Вирішити вказану ситуацію можна виключно на загальнодержавному рівні шляхом прийняття відповідного закону. Але у Верховній раді України довгий час блокується винесення на голосування проекту Закону про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення (законопроект №2706), який передбачає встановлення мораторію на нарахування та стягнення неустойки (пені, штрафу) та інших фінансових санкцій енергопостачальними компаніями у разі несвоєчасного здійснення платежів за використаний природний газ та послуги з його транспортування суб’єктам господарювання, для яких тариф було встановлено нижче собівартості з урахуванням граничного рівня рентабельності, та повністю не відшкодовані втрати та збитки внаслідок встановлення таких тарифів.

Держава зобов’язана здійснювати послідовні заходи з метою забезпечення сталого розвитку комунальних підприємств, оскільки їх об’єкти призначені для вирішення соціальних питань місцевого значення, задоволення житлово-комунальних, соціально-культурних, побутових та інших потреб населення відповідної території.

Враховуючи вище викладене, з метою забезпечення фінансово-економічного стану ДКП «Луцьктепло» та сталого проходження опалювального сезону, просимо Вас забезпечити швидкий розгляд та прийняття даного законопроекту.