Бондар звернувся до правоохоронців через недопуск в облраду

Голова фракції «БПП –«Солідарність» у Волинській облраді Володимир Бондар називає перешкоджання при проходженні у раду приватною охороною Ігоря Палиці наступом на громадянське суспільство, опозиційних депутатів та ЗМІ. Через це він викликав поліцію та вже спілкувався із прокурором області.

Про це Бондар розповів під час прес-конференції у вівторок, 22 грудня.

За словами Бондаря, прокурор Волині Дмитро Чепіжак пообіцяв розібратися в ситуації. Також депутат нагадав, як відбувався конфлікт у холі приміщення ради. Отож, його не пускали двоє невідомих людей, які не показали жодних посвідчень, не мали шевронів та представилися «Борис» і «Віктор Федорович Янукович».

Бондар припускає, що їхня присутність пов’язана саме із Ігорем Палицею. Бондар викликав поліцію. Правоохоронці, які прибули на місце, зафіксували інцидент. Однак їм невідомі охоронці також, мовляв, не представилися.

Пізніше прийшов керуючий будинком облради Віктор Талашко, який «випровадив» охоронців та попросив Бондаря заходити у приміщення. А ще згодом прийшов голова фракції «Укроп» в облраді В’ячеслав Рубльов, який навіть запросив Бондаря до Ігоря Палиці на розмову.

Проте Бондар вирішив піти на прес-конференцію замість цієї зустрічі. Політик нагадав, що саме він на посаді голови ОДА у 2005 році добився знання турнікетів у приміщенні, щоб громадяни мали вільний доступ в раду. Там залишився міліцейський пост та офіційна охорона, із якою укладений договір.

Депутат стверджує, що в жодному нормативному акті не вказано, що хтось повинен показувати посвідчення, аби потрапити у приміщення Волинської облради. «Сталися речі, які обмежують права не тільки депутатів, але й ЗМІ та громадян… Якщо сьогодні депутат обласної ради, голова фракції не можна потрапити, чи може потрапити бабця із віддаленого району на прийом, в якої важливе питання», ‒ каже він.

У підсумку охоронці звільнили прохід лише через 20 хвилин розмови. Володимир Бондар каже, що сподівається на нормальну реакцію Ігоря Палиці, який припинить порушення прав людей. Якщо ж цього не буде, він обіцяє разом із громадськістю надалі піднімати це питання.

Також він просить не пов’язувати цей інцидент із його протистоянням з Палицею, бо, мовляв, такого протистояння немає, є лише різні погляди на окремі речі. Тому Бондар сподівається і надалі на конструктиву співпрацю та хоче, аби голова облради належним чином ставився до депутатської меншості.