«Антонов» відмовився назвати літак на честь Бандери

В Україні завершили конкурс на народну назву нового транспортного літака.

Про це повідомила прес-служба ДП “Антонов” на своїй сторінці у Facebook.

“Майже два місяці (з 22 жовтня) тривав творчий марафон назв для нового “антонівця”. Надійшло близько п’яти тисяч пропозицій. До конкурсу долучилася нечувана кількість людей, які щиро віддавали свої голоси та пропонували нові і нові варіанти назв”, – йдеться у повідомленні, – пише ТСН.ua.

Проте, як зазначили у компанії, після оприлюднення проміжних результатів голосування в мирний перебіг конкурсу втрутилася політика, і боротьба за назву стала приводом міжнародних політичних баталій.

“ДП “Антонов” відомий в світі як фундатор науково-технічного прогресу, флагман українського літакобудування. Дотримуючись цих високих принципів, підприємство не може допустити використання бездоганного бренду “АН” в політичних протистояннях. Тому новий транспортний “АН” залишається в міжнародній класифікації як АН-178″, – пояснили у прес-службі.

Водночас в “Антонові” розповіли, що найбільшу кількість голосів в конкурсі отримали пропозиції назвати літак Амет-Хан Султан, Степан Бандера та Кіборг. Своєю чергою “антонівці” віддали перевагу назвам Дельфін, Богдан та Надія.