Гунчик вимагає повернути 25 мільйонів податків на Волинь

Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик вимагає до кінця року розібратися із створенням луцького управління для великих платників податків у податковій Львівщини.

Про це він розповів під час оперативної наради 21 грудня.

Як пояснив головний податківець Волині Олександр Юристовський, обслуговування великих платників податків із Волині, яких нині є 17, перевели на Львівщину. Також це зробили для Івано-Франківської та Тернопільської областей. Загалом за 11 місяців 2015 року вони заплатили 160 мільйонів гривень податку на прибуток.

За словами Гунчика, потрібно добитися, щоб 10% із тих податків ішли на Волинь. У 2016 році для області можуть залишити 25 мільйонів. За словами Юристовського, таке управління має очолити Віктор Дячук. Гунчик нагадав, що це великі гроші для бюджету, для десятків дитячих садочків, шкіл і допомоги бійцям АТО.

Він попередив, що подасть листа про невідповідність займаній посаді начальника управління Державної фіскальної служби на Волині, якщо там не добʼються того, щоб податки залишилися в області. Також Гунчик назвав цю проблему «бодягою» і нагадав, що податки «забрали» із Волині за часів Януковича.

«Ще «золотий батон» це зробив, а ми не можемо цей указ подолати», ‒ сказав він.