У Києві відбувся марш на підтримку політв’язнів

У Києві відбувся марш «Свободу політв’язням» на підтримку Андрія Медведька та Дениса Поліщука, який звинувачують у вбивстві Олеся Бузини. У ході взяли участь близько 1000 людей, серед яких  понад 30 активістів Цивільного корпусу «Азов.Волинь» та активісти руху «Іскра».

Марш відбувся 19 грудня.

Під стінами червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка зібралося близько тисячі активістів, представників добровольчих батальйонів та небайдужих громадян.

За правопорядком на мітингу слідкувало близько сотні правоохоронців та нацгвардійців. Перед входом у парк поліцейські проводили огляд речей активістів.

Після коротких виступів екс-політв’язнів, народного депутата України Андрія Іллєнка та громадського активіста Олеся Донія, які визнали неприпустимим те, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав Подліщука та Медведька вбивцями без розслідування, колона вирушила у напрямку прокуратури міста Києва. У руках активістів були портрети політв’язнів та банери із закликами їх звільнити. Активісти несли пропори Цивільного корпусу «Азову», «Правого сектору», «Свободи» тощо.

Метою акції було висловити підтримку політв’язням Медведьку та Поліщуку.

Протягом усього шляху протестуючі скандували речівки «Свободу Медведьку і Поліщуку», «Свободу Героям війни», «Аваков –  у відставку», «Разом сила», «Революція», «Один за всіх  і всі за одного», «Бандити і міліція – одна коаліція» тощо. Учасники протесту декілька разів запалювали фаєри та інші піротехнічні засоби.
Активіст волинського пласту Віктор-Микола Гааврилюк, який приїхав на акцію з Луцька розповів, що приїхав підтримати обвинувачених  у справі вбивства Бузини

«Проти хлопців немає доказів, але їх усіляко намагаються ув’язнити», – вважає активіст.

Гаврилюк додав, що загальновідомо, що хлопці на момент убивства були в АТО.

«Це не єдині політв’язні, зараз у нас більше політв’язнів ніж при режимі Януковича. Я вважаю, що щось із цією країною не так», – каже хлопець.

На його думку, побідного роду акції можливо і не впливають на людей, які вирішують питання утримання під вартою, проте це дає можливість  проінформувати суспільство та висловити свою підтримку бійцям .

Тож хода тривала декілька годин. Поблизу прокуратури активісти одягли маски із обличчями Медведька й Поліщука. Приміщення прокуратури охороняли бійці полку ″Київ″, куди входить і батальйон ″Київ-2″, де служив Медведько.

Нагадаємо,  Андрій Медведько – колишній офіцер добровольчого батальйону К-2, бієць ДУК ПС, активіст формації С14.
Денис Поліщук – колишній військовослужбовець 54 розвідувального батальйону, командир взводу, боєць ДУК ПС, активіст формації С14. Бійців звинувачують у вбивстві журналіста Олеся Бузини, яке невідомі здійснили 16 квітня.