Аваков розповів про поліцію і Майдан-3

Ukraine's acting Interior Minister Arsen Avakov speaks during a news conference in Kiev February 26, 2014. Ukraine's riot police force, held responsible for the deaths of most of the 100 people killed in unrest and clashes in Kiev, has been disbanded, Avakov said on Wednesday. REUTERS/David Mdzinarishvili (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST CRIME LAW HEADSHOT) - RTR3FQLC

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков упевнений, що під час масових протестів конфлікти між поліцією і протестуючими потрібно вирішувати політичним шляхом. Хоча статут дозволяє правоохоронцям застосовувати зброю, якщо на них нападають з бойовою зброєю.

“Ви можете уявити, що б сталося, якби після кидка бойової гранати (біля Верховної Ради 31 серпня) у мене, або у моїх офіцерів здали нерви? І ми б сказали “вперед”? Суспільство було б вражене новим актом взаємного вбивства, все знову впало б і радикали досягли своїх цілей. Тому я наказав “стояти і триматися”, але при цьому ми негайно вирахували, хто це зробив”, – сказав Аваков в інтерв’ю ZN.ua.

При цьому глава МВС не бачить посилань для “Майдану-3”, незважаючи на велику кількість зброї, привезеної із зони АТО, і дестабілізацію з боку демобілізованих з фронту військових.

“1-2% радикально налаштованих людей можуть провокувати конфлікти, як, наприклад, у ситуації біля Верховної Ради 31 серпня. У таких випадках поліція і Нацгвардія повинні бути сильними, також повинні діяти спецбригади, які вирішують подібні ситуації. Тому в поліції буде КОРД, куди увійдуть всі силові підрозділи, а в секторі громадської безпеки буде силовий патруль, щоб, зокрема, зробити захист свідків справжнім, а не такий, як зараз. Але в цілому служба буде орієнтована на сервіс”, — зазначив Аваков.

дан-3″.