У Луцьку хочуть «вимкнути» російську попсу

Пропонують заборонити програвання, виконання в громадських місцях міста: у транспорті, закладах громадського харчування, торгівлі, сфері обслуговування російськомовних пісень як чинника русифікації українців.

Таку петицію зареєстрував Богдан Жишко у п’ятницю, 18 грудня, ‒ пише Район.Луцьк.

«Кремль із своєю окупаційною концепцією «Русскава міра», яка полягає в русифікації й приєднанні територій, призвів до загибелі тисяч людей, руйнувань та анексій саме тих територій, які найбільше русифіковані. На Волині частка українців становить 97 відсотків. Тому «рускіє міри» і «весни» нам не потрібні!», – пояснює свою позицію лучанин.

У петиції він пише, що концепція «Русскава міра» полягає в асиміляції (русифікації) населення іншої держави й подальшого приєднання її територій.

«В Кремлі кажуть, що кордони Росії пролягають там, де звучить їхня мова. Вони виділили сім мільярдів рублів на поширення російської мови й культури. А це – фінансування всього того, що ми отримуємо із теле-, радіо-ефірів, газет та журналів. Таким чином українцям створюють російськомовний культурно-інформаційний простір, живучи в якому з часом людина починає сприймати чуже як рідне – асимілюється», – зазначає Богдан Жижко.

Як приклад він наводить русифікованих українців-східняків, де на останніх виборах і надалі підтримують проросійські партії. «А це ж ті люди, які рік тому не впускали українських військових… Лучанам не пасує працювати за планом окупанта!» – закликав лучанин.

Наразі петицію підписали 10 осіб з 300 потрібних.