Експерти розповіли про особливості безвізового режиму із ЄС

Якщо все йтиме за планом, виїжджати за кордон без віз українці почнуть до кінця 2016 року. У тому разі, якщо ЄС піде на порушення власних процедур, дата початку дії режиму може бути скоригована. З оптимістичного: Євросоюз може пришвидшити процедуру, і тоді безвізовий режим запрацює вже наприкінці квітня, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дати початку нових правил перетину кордону поки що не існує. Питання має ще розглянути Рада ЄС. Але експерти з досвіду інших країн знають – довше року цей процес не триватиме.
Правда, доступним безвізовий режим буде тільки для власників біометричних паспортІв. Іти до посольства з таким документом не буде потреби.

Власникам паспортів старого зразка візи доведеться все ж ставити. Строк перебування в шенгенській зоні для всіх однаковий – 90 днів на півроку.
“Це лише право візитів до Шенгенської зони, які за часом не перевищують трьох місяців протягом півроку. Це може бути скільки завгодно візитів. І це не пов’язано ані з працевлаштуванням, ані з постійним проживанням”, – пояснює експерт Олександр Сушко.
Киянка Христина Родченко, яка часто подорожує Європою, розповідає, що напочатку безвізовий режим був не зовсім і безконтрольним.

“У посольстві попереджали про те, що незалежно від того, що скасували візи, все-рівно певний пакет документів має знаходитися з вами. Вони мають право не впустити в країну. Ксерокопія обов’язково внутрішнього паспорта, громадянина – моєї мами. Свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, що я змінила прізвище, але є донькою такої й такої”, – розповідає жінка.
Найпевніше, так буде і на європейських кордонах. Митники і сьогодні мають право запитати про мету візиту, а також броню на проживання, наявність медичної страховки та квитки в зворотний бік.
Тож, до подорожей доведеться так само ретельно готуватись, як і сьогодні. Поїздки до Європи і далі будуть доступними тільки для тих, хто й раніше міг собі їх дозволити. Принаймні, поки що за біометричними паспортами черг немає.
Зекономити можна буде хіба що на візових зборах – це в середньому 35 євро. Загалом щороку українці викладали за візи до 50 мільйонів євро.