Антикорупційне бюро порушило справу за «схеми в уряді»

Національне антикорупційне бюро внесло дані про корупційні схеми, озвучені губернатором Одеської області Міхеїлом Саакашвілі, до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про це під час брифінгу заявив голова НАБУ Артем Ситник, – повідомляє канал 112.

Мова йде про заяви Саакашвілі, зроблені під час антикорупційного форуму в Одесі.

“Щодо певних підприємств і схем, які були озвучені на антикорупційному форумі в Одесі, внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування”, – сказав Ситник.

У той же час він зазначив, що сам губернатор з даними матеріалами у правоохоронні органи не звертався.

“Що стосується матеріалів, то пан Саакашвілі звернувся в антикорупційне бюро фактично з однією заявою: перевірити його на причетність до скоєння злочину, у якому його звинувачує народний депутат”, – сказав Ситник на брифінгу в п’ятницю в Києві.

Під час свого виступу на антикорупційному форумі в Одесі Саакашвілі звинуватив Кабінет міністрів України на чолі з Арсенієм Яценюком, а також найбільших бізнесменів країни в причетності до масштабних корупційних схем, через які з України щороку виходить близько 5 мільярдів доларів, а держпідприємства втрачають близько 120 мільярдів гривень у вигляді упущеної вигоди і прибутку.

Нагадаємо, що 14 грудня між губернатором Одеської області Міхеїлом Саакашвілі і міністром МВС Арсеном Аваковим під час засідання Нацради реформ стався конфлікт, під час якого Аваков облив Саакашвілі водою. До конфлікту приєднався і прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, який назвав одеського голову ОДА “гастролером”. У свою чергу Саакашвілі заявив, що не вважає себе “гастролером” в Україні.

Пізніше Аваков звинуватив Саакашвілі в домовленостях з російським олігархом Мазепиним, власником “Уралхіма”, з питання приватизації Одеського припортового заводу. Саакашвілі заявляє, що відеозапис зустрічі змонтований.