Волинян просять підтримати «іловайського» бійця у суді

Волинян просять прийти на суд над військовим 51-ї бригади та підтримати чоловіка.

Про це пише адвокат, який опікується долею бійців, Василь Нагорний на своїй сторінці у Facebook.

Завтра, 18 грудня, о 10:00 в апеляційному суді Волинської області розглянуть апеляцію військового прокурора Луцького гарнізону на ухвалу Володимир-Волинського районного суду, який передав бійця 51-ї окремої механізованої бригади Ярослава  Денискіна на поруки трудовому колективу та закрив кримінальне провадження.

«Хто має бажання, приходьте, підтримайте бійця, а особливо його маму. Вона зараз переживає ще й за другого сина, який мобілізований і знаходиться на передовій, в зоні АТО! Це вперше апеляційний суд переглядатиме рішення про поруки (по нашим бійцям) – прецедентів ще не має. Суть:
Боєць 51-ї ОМБр, Ярослав, учасник бойових дій (бойовий шлях досить солідний), «іловайський», нагороджений відзнакою Генерального штабу МО, прибувши зі сходу у Володимир-Волинську частину, не отримавши реабілітації та наказів, «реабілітовував» себе сам. Як і сотні інших бійців нікому не був потрібний, ніхто не розшукував – подали в СЗЧ», – йдеться у дописі.

До слова, боєць у суді першої інстанції не мав адвоката, однак, трудовий колектив, у якому він працював, подав клопотання про взяття його на поруки. Суд клопотання задовольнив.

За словами Нагорного, якби Ярослав звернувся до нього відразу, то можна було б поборотись за інше рішення. Окрім того, адвокат похвалив військового за те, що той не підписав угоду з прокуратурою.

Однак, військовий прокурор вирішив, що таке рішення є незаконним і подав апеляцію, в якій просить апеляційний суд скасувати рішення «про поруки» і ухвалити обвинувальний вирок – 2 роки позбавлення волі.

«Отримавши таку апеляцію, боєць, який до того ніде не лікувався, зовсім «здав». Приїхав з мамою, бачу сильний посттравмат: хлопця трусить, тиск 180, говорить не зв’язано… поклав в госпіталь інвалідів війни. За два тижня (дякую лікарям) його «підшаманили», але спокою не матиме, поки не завершиться суд…» – підсумував правозахисник.