Помер Євген Шимонович

Сьогодні, 17 грудня, перестало битися серце відомого на Волині лікаря-психіатра Євгена Шимоновича.

Про це повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Так, свого часу Євген Михайлович стояв біля витоків однієї із перших патріотичних організацій – Української Гельсінської спілки на Волині. Також був ланкою «живого ланцюга» 1990 року, активно підтримував Помаранчеву революцію і Майдан, хоча жалівся, що враховуючи поганий останніми роками стан здоров’я, до Києва поїхати не зміг.

«Нам немає чого ділити в країні – нам треба об’єднуватися навколо ідеї національної гідності, людської гідності, яку намагаються потоптати і перетворити нас на другу Білорусію», ‒ казав медик.

Зі слів тих, хто знав лікаря Волинської обласної психіатричної лікарні Євгена Шимоновича, він був одним із тих волинян, авторитет яких поширюється далеко за межами фаху.

Євген Шимонович народився 16 січня 1948 року в селі Льотниче Володимир-Волинського району. Закінчив загальноосвітню школу в Нововолинську. Потому навчався у Львівському медичному інституті, який успішно закінчив і був направлений у Ківерцівську районну лікарню, а потім в обласну психіатричну лікарню №1, де працював донині лікарем. Стаж роботи – приблизно 40 років. Мав дружину, двох синів – Християна та Генріха, та трьох внуків.

Протягом тривалого часу важко хворів. Зі слів близьких лікаря, остаточно його здоров’я підірвала загибель у ДТП сина Християна ‒ також відомого медика, одного із родоначальників екстремального велоруху.