Боєць отримав протез ноги завдяки кришечкам із Луцька

Захисник України отримав протез ноги за рахунок зібраних українцями пластикових кришечок.

Представники Благодійного фонду «ОВЕС» та оперуючий лікар-волонтер із Луцька супроводжували хмельничанина Сергія Тимощука, який втратив ліву ногу в боях за Україну, в Польщу на протезування, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Вся поїздка зайняла 4 доби, з них 2 доби проведено безпосередньо у протезиста Лешека Клошевського. Майстер має більше 30 років досвіду протезування, захоплений новими технологіями і сповідує індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Крім того, він – патріот України. Нагадаємо, воїн 51- бригади Андрій Зань отримав від цього польського майстра нову ногу.

У гостьовому будиночку, де проживають пацієнти, налаштовані українські телеканали. Та найбільше делегацію вразила природня людяність без показової жертовності або того, що ми звикли називати професійною деформацією, – зазначають представники фонду в себе у Фейсбуці.

Тож, процедура протезування зайняла лише 2 доби, і додому Сергій Тимощук поїхав уже на новому протезі. До слова, освоїв його боєць досить швидко – на біговій доріжці лікаря-протезиста.

Зазначимо, що боєць Сергій Тимощук – сирота, окрім нього в сім’ї ще 5 дітей, і сам боєць вже має двох малюків. Тож, унаслідок поранення годувальника, і без того нелегке життя сім’ї стало геть сутужним.

БФ «ОВЕС» повідомляє, що матеріальна допомога за рахунок збору пластикових кришечок склала трохи більше половини повної вартості протезу.

Тож, нарешті, українці можуть оперувати не лише кілограмами й тоннами зібраного пластику, а й кількістю поранених захисників, яких вдалося повернути до повноцінного життя.

Нагадаємо, з весни 2015 року люди масово почали збирати пластикові кришечки для подальшої переробки й виготовлення протезів для воїнів АТО. Збором кришечок у Луцьку зайнялися студенти та учні. Повідомлялося також, що луцький школяр організував збір кришечок у Туреччині.

А 6-річний хлопчик з Рожища Арсен Хведчак назбирав пластикових кришечок, аби допомогти захисникам. Першокласник приніс волонтерам кришечок від напоїв для подальшої переробки та виготовлення протезів та їх частин для воїнів АТО.