Назвали «сімейні» проблеми лучан

У програмі співпраці з молоддю та соціальної підтримки дітей, жінок та сім’ї на 2016-2017 роки посадовці Луцької міськради визначили основні проблеми цієї галузі.

Документ представив начальник відділу у справах молоді та сім’ї міськради Олексій Веремійчик під час засідання виконкому у середу, 16 грудня.

Отож, у програмі називають такі проблеми:

  • відсутність у населення орієнтацій на здоровий спосіб життя;
  • непідготовленість молоді до подружнього життя, низька культура статевої та репродуктивної поведінки молоді, поширення насильства в різних формах;
  • недостатній рівень педагогічної культури батьків, їх відповідальності за здоров’я та виховання дітей;
  • незадовільний життєвий рівень, низькі стандарти оплати праці, невирішеність житлової проблеми, зниження престижу сім’ї, слабка орієнтація на свідоме самозабезпечення

«Тому необхідна узгоджена діяльність центральних і місцевих органів виконавчої влади, активізація інституту громадянського суспільства, залучення приватних структур, що може здійснюватися лише в межах реалізації комплексної державної програми у м.Луцьку», ‒ йдеться у програмі.

«Одним із невирішених питань є недостатній рівень відповідальності батьків за здоров’я дітей. Вплив постійно діючих факторів ризику, стресові перевантаження призводять до порушення механізму саморегуляції фізіологічних функцій і сприяють розвитку в дітей хронічних захворювань. Залишається високим рівень інвалідності серед дітей. Не вдається уникнути тенденції до зростання кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Тому особливого значення набуває організація ефективного оздоровлення та відпочинку підростаючого покоління, молоді», ‒ додають автори.

До слова, загальний обсяг програми ‒ 1,16 мільйона гривень. За словами Олексія Веремійчика, у ній передбачили фінансування фестивалю «Бандерштат» на 40 тисяч гривень щороку. Цю суму погодили із організаторами фестивалю, однак не проти збільшити фінансування, якщо депутати міськради це підтримають.