На Маневиичині не буде масових «розкопок» бурштину, – Гунчик

Голова Волинської Ода Володимир Гунчик обіцяє, що масових розкопок бурштину на Маневиччині не буде.

Про це він розповів у інтерв’ю ВАР.

«Ми на раді оборони таке рішення прийняли і голова ради оброни (він же голова ОДА) зобов’язав силовиків забезпечити порядок до того моменту, допоки будуть прийняті відповідні рішення. Я вам гарантую, що масових розкопок на території Маневицького району не буде. Є бажання десь викопати ямочку, але ми не можемо на такій території за усіма вслідкувати. Але коли надходить інформація, одразу на це реагуємо», – заявив Володимир Гунчик.

«І прокурор області, і керівник Служби безпеки, і начальник поліції, і я, і місцеві громади розуміють, що коли цього не робити, не буде лісу, не буде ягід, бурштину, не буде нічого. Там буде «марсіанська» поверхня і ми з вами в області потім сядем, опустимо голову: «Боже, що ж наробили?». І тоді скажуть: «Гунчик, а де ти був?». Тому чиїсь намагання підняти бурштинову тему, це, швидше за все, бажання «поруліть», не беручи в тому безпосередньої участі. Можливо, ми комусь перейшли дорогу тим, що посадили в лісі військових і не дали можливість робити так, як в Рівненській і Житомирській областях. Зрештою, історія розставить крапки над «і». Але якби це було в одному місці один раз, ще можна було б якось «закрити очі». Та коли цей шлейф (нелегальних копанок, – ред.) піде до Світязя, коли вся Волинська область буде перекопана траншеями… Цього не розумію. І мені тоді немає чого роботи на посаді голови облдержадміністрації, якщо ми не управляємо вирішенням цього питання», – додав посадовець.
Нагадаємо, що вчора У Маневицькому районі під час спільного патрулювання працівники Маневицького відділу поліції та лісової охорони виявили факт незаконного видобутку бурштину-сирцю.