У Волиньраді не дали прямої відповіді на запитання щодо обшуку

У Волинській обласній раді не дали прямої відповіді на запитання громадського активіста Михайла Шелепа щодо обшуків 8 грудня в облраді медійників.

Про це він написав у блозі на Громадське.Волинь.

Публікуємо текст блогу в скороченому обсязі: 

Отримав відповідь з Волинської облради на свій запит щодо інциденту 8 грудня. Мова про ситуацію, коли окремих журналістів при вході в сесійний зал невідомі особи перевіряли металошукачем та оглядали особисті речі.

Цікавило мене не так багато – коли і ким був запроваджений «новий порядок» доступу до відкритих засідань сесій облради (детальніше про зміст запиту у додатку).

З відповіді облради, підписаної свободівцем Пирожиком, я дізнався наступне:

  1. Не існує жодних документів, які б змінювали порядок доступу до сесій облради, відмінний від часу роботи облради попередньої каденції;
  2. Журналістів на вході в сесійний зал облради 8 грудня “візуально оглядали та опитували” працівники приватної фірми “Ягуар-сервіс” та охоронці голови облради;
  3. Пан Талашко «вичитував» журналістів за спізнення, бо так йому велить розпорядження голови облради про скликання сесії;
  4. Твердження про те, що облрадою були допущені порушення прав журналістів посадовці не вважають достатньо обгрунтованими.

Але через таку відповідь з облради у мене виникли інші питання.

Я так і не зрозумів на підставі яких розпорядчих чи нормативних актів “візуальний огляд та опитування” робили саме охоронці Ігоря Палиці. Саме про це я запитував у п.1 свого запиту. Або ці охоронці працевлаштувались у «Ягуар-сервіс», або ж у Правилах охорони адміністративного будинку облради є окремий пункт про охорону Палиці (що теж перевірю).

У своїй детальній відповіді про заходи з охорони адмінбудинку облради пан Пирожик щось не зазначив, як саме має здійснюватись ця охорона і чи не повинні особи, які “візуально оглядають” присутніх на сесії перед цим представлятись.

Також у мене виникає питання, чому працівники комунальної установи вирішили, що саме вони уповноважені слідкувати за тим, хто і коли приходить на сесію? Бо в розпорядженні голови облради щодо скликання сесії про них не йдеться. Хоча цікаво буде поглянути як будуть відчитувати за спізнення на сесію депутатів облради, це відео стане популярним.

Таким чином, працівники облради накидавши у відповідь на запит купу посилань на різні закони та документи, так і не дали відповідь на моє питання: На підставі яких розпорядчих чи нормативних актів невідомі особи перевіряли особисті речі відвідувачів сесії обланої ради?

 

!2292_66_2-15-1 !2292_66_2-15-2 !2292_66_2-15-3