Сказали, від яких хвороб найбільше страждають лучани

У Луцьку найбільше лучан вмирають від серцево-судинних захворювань, злоякісних новоутвореннь (онкології), травм та отруєннь. У структурі захворюваності переважають хронічні неінфекційні хвороби (серцево-судинні захворювання, злоякісні новоутворення, ендокринні розлади, алергічні прояви).

Про це йдеться у програмі «Здоров’я лучан» на 2016-2018 роки, яку представили під час засіданні виконкому міськради у середу, 16 грудня.

Також у програмі називають такі проблеми, пов’язані із здоров’ям та медициною: зростання захворюваності на соціально небезпечні хвороби, зокрема туберкульоз, ВІЛ/СНІД, хвороби, що передаються статевим шляхом. Значно поширені наркологічні розлади. Високі рівні захворюваності обумовлюють збільшення кількості інвалідів.

Рівень санітарної культури населення залишається недостатнім, значна його частина має шкідливі для здоров’я звички. Надзвичайно низьким є показник чисельності населення, яке регулярно займається фізичною культурою (у середньому 6-8 відсотків). Залишається вкрай бідною інфраструктура та індустрія здоров’я. Напружена екологічна ситуація, що склалася в останні роки, пов’язана із забрудненням довкілля. Витрати на охорону здоров’я поки що не відповідають реальним потребам. Досі не розв’язали проблему гарантування безоплатного надання медичної допомоги комунальними закладами охорони здоров’я.

Проблемним залишається питання забезпечення безоплатними медикаментами пільгових категорій населення. Це викликає соціальну напругу у мешканців Луцька, оскільки вирішення таких питань державою перекладають на місцевий бюджет.