Терещука звільнили через мітинг міліціонерів, ‒ журналіст

Головний редактор видання Цензор.нет Юрій Бутусов стверджує, що начальника поліції Києва Олександра Терещука звільнили через організований ним мітинг міліціонерів.

Про це йдеться в публікації «Звільнення начальника поліції Києва Терещука за організацію мітингу звільнених міліціонерів. Політичні ризики для реформи Нацполіціі».

Зокрема Бутусов розповідає деталі призначення Терещука на цю посаду. «Призначення Терещука на пост начальника поліції Києва на Вищій атестаційній комісії МВС обговорювалося більше години. Я брав слово чотири рази і говорив, що Терещука взагалі неприпустимо розглядати через порушення закону про люстрацію і що керівна посада начальника обласного УВС під час Майдану, відправка волинського «Беркута» до Києва не дозволяють говорити про довіру суспільства, і що один політичний виняток із загального правила призведе до низки скандалів, адже Терещук подумає, що політичними методами і він може призначати кого хоче», ‒ йдеться в тексті.

«Але Хатія сказала, що бере відповідальність на себе, інакше може виникнути загроза реформі поліції, тому що призначення Терещука ‒ результат політичних домовленостей: «Начальників районних управлінь поліції я буду призначати сама, тут не буде політики. Я розумію і згодна з усіма ризиками. Але якщо я не призначу Терещука, у нас будуть проблеми з реалізацією проекту, і ми можемо втратити все. Це політична вимога, з якою я повинна рахуватися. Але треба почекати сто днів. Тому я беру відповідальність за це призначення на себе. І гарантую, що через сто днів жорстку перевірку результатів роботи почнемо з Терещука». Аваков пояснив членам комісії: «Призначення Терещука ‒ це категорична вимога президента. Нам сказали прямо ‒ якщо не призначимо Терещука, то виникнуть складнощі з підтримкою БПП бюджету на поліцію, підписанням законів, і реформа буде зірвана. Тому у нас з Хатією спільна позиція ‒ призначити Терещука, а через 100 днів провести перевірку ефективності дій всіх начальників обласних управлінь і прийняти обʼєктивні рішення», ‒ розповідає Бутусов.

«Однак Терещука зняли, не чекаючи ста днів. Причина, по якій Хатія і Аваков пішли на відкритий конфлікт з Порошенком і прибрали Терещука, ‒ це те, що саме Терещук організував мітинг звільнених міліціонерів під МВС проти реформи поліції в неділю. Самі вони не вийшли ‒ їх зігнали за наказом. Масова участь звільнених київських міліціонерів у мітингу забезпечена прямими розпорядженнями Терещука і ряду начальників районних управлінь. Навіщо був скликаний мітинг? Тому що, призначивши Терещука, Хатія з Аваковим не переатестовували діючих начальників районних управлінь міліції Києва. А Терещук хотів зберегти всіх своїх. Його призначили по політичній логіці, і за такою ж політичною логікою він вирішив зберегти стару команду на керівних посадах у Києві. Терещук все зрозумів якраз так, як я і попереджав», ‒ переконує журналіст.

«Терещука здали кілька його підлеглих, які були в числі організаторів акції протесту під МВС, але вирішили перейти на «світлу сторону» і зʼявилися до Хатіі з явкою з повинною. Після свідчень участі Терещука в акції спрямованої проти реформи поліції, Хатія не вагалася, і рапорт на звільнення був виданий миттєво, і також миттєво підписаний Аваковим», ‒ додає він.