Волинські шахтарі страйкуватимуть у Києві

Волинські шахтарі 17-18 грудня страйкуватимуть під Кабміном та Міністерством енергетики та вугільної промисловості з вимогами закласти у бюджет 2016-го року кошти на розвиток шахт, призупинення закриття шахт та відправити у відставку радників міністра Олександра Крука і Андрія Венгрина.

Про це повідомляє БУГ.

Рішення про страйк прийняли а спільній Раді голів “червоної” та Незалежної профспілок гірників України 14-го грудня у Нововолинську.

У четвер 10-го грудня голова місцевої організації НПГУ Сергій Демченко в міністерстві вимагав від Демчишина відстрочки призупинення закриття шахт №1 та №9. Він вважає, що позиція міністра – це бомба уповільненої дії, тому що після переведення копалень в третю групу в будь-який момент може поступити команда поставити підприємства на водовідлив.

“Вважаю, що свідомо йде саботування міністерством роботи вугільних підприємств. Десяту фінансують, бо готують під себе. Всі наші напрацювання і пропозиції зводяться до одного: йдіть в третю групу – гроші будуть”, – виступив Сергій Демченко.

У четвер – п’ятницю 17-18-го грудня шахтарі готуються на Київ. На сьогоднішній момент заборгованість по вугільній галузі тільки  з зарплати становить 730 мільйонів гривень, якщо включити грудень – мільярд.

Шахтарі планують продовжити акцію протесту під міністерством, а пізніше – під кабміном. Основні вимоги: закладення бюджету на 2016 рік, призупинення закриття шахт, фінансування та реалізація, відставка радників міністра Крука і Венгрина, які, на погляд гірників, є “смотрящими” та виконують вказівки, що сприяють повному занепаду вугільної галузі.