На Волині підбили підсумки фестивалю документального кіно

Фільми, які демонстрували у рамках міжнародного фестивалю «Docudays UA», який усьоме проходив на Волині, переглянуло півтори тисячі волинян.

Про це повідомили організатори фестивалю.

Найактуальнішими цього року були фільми про Майдан. Окрім них, глядачі мали можливість подивитися стрічки про виборчі маніпуляції в Естонії та Кенії, про важкі умови праці на каучуковій плантації, жертовність людини і нації заради свободи тощо. Загалом для перегляду регіональними партнерами було обрано 19 найкращих стрічок української та світової документалістики.

«Фільми дуже актуальні для сьогодення, зокрема – для української реальності. Особливо важливо показувати такі фільми як «Пост Майдан», «Скрізь Майдан», «Медик іде останньою», щоб розуміти події в нашій країні і не забувати ані їх, ані людей, котрі загинули в ім’я свободи», – одна з модераторок показів Ірина Мусій.

У межах фестивалю відбувалися не тільки покази документальних стрічок, а й правові медіа-кав’ярні – дискусійні майданчики, під час яких учасники не лише обмінювалися думками та враженнями, а й намагалися дати відповіді на поставлені проблематикою фільмів питання. А родзинкою фестивалю стала виставка світлин відомого українського художника-документаліста Олександра Глядєлова «Чуєш, брате?», яка викликала у лучан великий інтерес і багато схвальних відгуки.

«Основний акцент у проведенні цього фестивалю ми робимо на молодь, адже саме вона сьогодні з новими мисленням і новим баченням може щось змінити в країні. Хоча фільми не мають ані вікових, ані інших обмежень, бо розмови на серйозні теми можна вести і з шестикласниками, і з людьми зрілого віку. Головне – так розставити акценти, аби глядачам було зрозуміло, про що фільм, яка проблематика в ньому порушена, який вихід із ситуації, що склалася, можна знайти, що робити, щоб попередити або унеможливити подібні факти порушень прав людини тощо. Ми намагаємося розвивати в людині критичне мислення, бажання ставити питання і шукати на них відповіді. Саме тому всі перегляди фільмів обов’язково супроводжуються обговоренням», – зауважила регіональна координаторка фестивалю у Волинській області Богдана Стельмах.

Нагадаємо, фестиваль тривав протягом 23 листопада – 11 грудня. Основними локаціями цього року стали міста Луцьк і Ковель. Показ та обговорення фільмів було проведено як на відкритих майданчиках, так і в закритому форматі.