Волині пообіцяли 55 автобусів і гроші шахтарям

Результати київського відрядження голови облдержадміністрації Володимира Гунчика: області пообіцяли 55 шкільних автобусів, а шахтарям мають надійти гроші.

 

Під час зустрічі Гунчика із головою Державної фіскальної служби України Романом Насіровим вдалося досягти домовленостей щодо створення на території області львівської філії офісу великих платників податків, – повідомили у прес-службі ОДА.

А це означає, що 10 % податку від прибутку волинських промислових гігантів залишатиметься у обласній казні, а не переходитиме до бюджету сусідньої області.

Окрім того, Володимир Гунчик поспілкувався із заступником міністра фінансів України Романом Качуром. Тема для розмови цілком прогнозована – проект бюджету на 2016 рік.

“Моя позиція: жодних розмов про принцип фінансування одна дванадцята. За основу слід узяти індикативні показники бюджету 2015 року. То – база для формування документу на 2016-й. розумію, що основні кошти на розвиток матимемо у середині січня. Не раніше. Тому є домовленості затвердити бюджет, передбачивши кошти для захищених статей, соціальні гарантії, а у першому кварталі, певно, десь на початку лютого, провести сесію й внести зміни в частині розвитку, вже розуміючи, яким буде Державний бюджет, спецфонд та державний фонд регіонального розвитку. В мінфіні таку позицію підтримують”, –  наголосив голова облдержадміністрації.

Окрім того, у відомстві готові підтримати ініціативи на місцях, що стосуються освіти. Мова – про вирішення доволі болючого питання функціонування малокомплектних шкіл. Тож за державні кошти мають намір побудувати на території об’єднаної громади школу, яка буде зразком й де практикуватимуть інші підходи до навчального процесу.

“Проситиму, аби одну із таких шкіл, побудували на Волині у 2016 році. До кінця дня передамо у міністерство пропозиції. Окрім того, ми готові, й голова обласної ради Ігор Палиця засвідчив це, спільно із міністерством у співфінансування 50 на 50 закупити шкільні автобуси саме для мало чисельних шкіл”, – наголосив голова облдержадміністрації.

А от у Мінагрополітики говорили про подальший розвиток Луцького КХП № 2, а тим більше, що другий рік поспіль волинські аграрії збирають урожай зернових більше 1 млн тон.

Як зауважив Володимир Гунчик, найскладнішою була розмова у Міненерго. Воно й зрозуміло, бо шахтарське питання – все ще доволі складне.

“Кабінет Міністрів виділив 300 мільйонів на потреби вугільної галузі. Уже наступного тижня волиняни отримають 11 мільйонів для 1-ї шахти, ще 20 – для «Волиньвугілля» та шахт, що є в управлінні. Залишок, 80 млн, надійде на «десятку». Тож 100, а то й 110 мільйонів доотримають волинські шахтарі у 2015-му”, – підкреслив голова облдержадміністрації.

Одначе ситуація залишається доволі складною. Досі на шахтах не проведено реорганізацію, а це означає, що в управлінських структурах працює значно більше людей, аніж тих, хто опускається безпосередньо в шахту. Разом із тим, уже завтра керівництво міністерство планує зустрітися з представниками волинських копалень.