Луцьк: на місці демонтованих гаражів – смітник

У Луцьку на місці демонтованих гаражів утворилось сміттєзвалище.

Про це повідомляє Слово Волині.

У Луцьку триває масштабна хвиля демонтажу гаражів на подвір’ях багатоквартирних будинків. Чи не найбільше цей процес зачепив «спальний» 33-ий мікрорайон. Лише у цій частині міста уже знесено десятки металевих споруд і це ще не кінець.

Близько місяця тому гаражі демонтували на розі трьох проспектів – Соборності, Молоді та Відродження (в дворі біля Волинської обласної стоматологічної поліклініки). Одночасно із знесенням «черепашок» на цій території вирубали дерева, але гілля не вивезли, а залишили на місці. Ситуацію погіршує ще й те, що туди почали зносити власні побутові відходи місцеві мешканці, незважаючи на те, що у дворі є щонайменше чотири сміттєві баки. Як наслідок – в дворі житлових будинків утворилось ціле сміттєзвалище.

У ВИНИКНЕННІ СМІТТЄЗВАЛИЩА ВИННІ САМІ Ж ЛУЧАНИ

Чиновники вважають, що знесення гаражів до виникнення сміттєзвалища не причетне, мовляв лучани самі перетворюють власний двір на вигрібну яму.

Так, начальник відділу муніципальної поліції Луцької міської ради Юлія Сиротинська переконує, що сміття, яке залишилось після демонтажу незаконно встановлених споруд, вивезли протягом 24 годин, а те, що «прикрашає» прибудинкову територію зараз, принесли жителі навколишніх будинків.

Очільниця муніципальних поліцейських каже, що про цю проблему уже повідомляли департамент житлово-комунального господарства та начальника відділу благоустрою, тож тепер прибиранням території повинні зайнятись комунальники.

Зі слів жінки, якщо муніципали зафіксують факт викидання сміття у неналежному місці, з порушника можуть стягнути штраф у розмірі від 340 до 840 гривень, однак «інспектори не можуть чергувати на сміттєзвалищі».

Водночас Юлія Сиротинська зазначила, що на території, де зрізали дерева, невдовзі будуватиметься футбольне поле. Тому про прибирання ділянки варто запитати також керівництво дитячо-юнацького спортивного комплексу «Адреналін», адже саме ця організація здійснюватиме будівництво.

НА МІСЦІ ЗВАЛИЩА ПЛАНУЮТЬ ЗВЕСТИ ФУТБОЛЬНЕ ПОЛЕ

Директор спортивного комплексу Андрій Харченко підтвердив майбутнє будівництво футбольного поля, однак точних термінів зведення чоловік назвати не зміг, мовляв лише виділення ділянки та знесення гаражів від міської ради довелось чекати три роки. Наразі ж розробляється проектно-кошторисна документація. Але вже відомо, що крите футбольне поле займатиме приблизно 65 метрів у довжину та 47 – у ширину, що трохи більше, ніж половина стандартного поля. На новому спортивному майданчику планують проводити змаганні під керівництвом Федерації футболу України.

Щодо прибирання підприємець зауважив, що розчистити територію досі не могли через відсутність техніки. Проте у міській раді обіцяють, що відповідні машини нададуть на початку наступного тижня.  Тож, якщо буде хороша погода, зрубані дерева подрібнять та вивезуть з міста, а разом з ними – сміття.