Смерть бійців на Донбасі пов’язана із корупцією, – Тука

Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука заявив, що загибель українських військових напряму пов’язана з корупцією, зокрема, через продаж інформації.

Про це передає УНН з посиланням на прес-службу Луганської ВЦА.

“Я думаю, що смерті наших захисників і корупція пов’язані між собою ланцюжки. Один з прикладів. Проводилася таємна спецоперація. Був визначений час, у який на місці мала зібратися група військових, і в той самий час, у це саме місце прилетіло шість “Градів”. Це був витік інформації. Зараз можна казати про те, що інформація була продана. У Луганській обласній ВЦА активно працює управління внутрішнього аудиту, здійснюючи ряд перевірок організацій та установ по всій області. На жаль, я мушу констатувати, що не виявлено жодної організації чи установи без порушень. Наразі аудит працює згідно з моїм розпорядженням по районах регіону”, – зазначив Тука.

Очільник Луганської ВЦА додав, що у нього є багато питань до діяльності або бездіяльності прокуратури, СБУ в Луганській області.

Крім того, начальник Головного управління Національної поліції в Луганській області Юрій Покиньборода зазначив, що ініційовано розслідування в закупівлях.

“Буквально учора з моєї ініціативи під час перевірки фінансової діяльності фінвідділу обласного управління поліції була виявлена низка суттєвих недоліків. Зокрема, мені принесли документи, згідно з якими було закуплено ноутбуки та принтери. Я сів, відкрив Інтернет. У результаті виявив, що сума перебільшена на 26 тисяч гривень. Зараз ініціюю розслідування. На сьогодні я дав команду провести ревізію усіх кримінальних проваджень, які були припинені по економічному напрямі за останній рік. На цей час таких 298 справ. У мене є інформація, що провадження закривалися за гроші”, – додав він.

За його словами, вже вивчено 137 кримінальних проваджень, з них по 113-ти прийняті обґрунтовані рішення, а 24 направлено до прокуратури Луганської області для вирішення питання про відміну рішення із закриття цих проваджень.