Рада не змогла скинути Вілкула

Верховна Рада не змогла визначитися щодо питання проведення позачергових виборів Криворізького міського голови 27 березня 2016 року.

Про це пише Українська правда.

Кількаразове сигнальне голосування за законопроект №3613 засвідчило відсутність достатньої кількості голосів.

В сесійній залі парламенту виникла дискусія.

В Опозиційному блоку виступили категорично проти такої ініціативи, наполягаючи, що Конституція не дозволяє парламенту звільняти мерів.

Водночас у “Самопомочі” наголосили, що даним документом, ніхто не виступає проти зняття чинного мера, лише – за призначення позачергових виборів у зв’язку з неможливістю встановити результати волевиявлення.

Також Верховна Рада відмовилася взяти до відома звіт тимчасової спеціальної комісії з питань перевірки фактів порушень під час проведення повторного голосування на виборах мера Кривого Рогу.

Зважаючи на відсутність консенсусу, спікер ВР Володимир Гройсман закликав фракції продовжити консультації і закрив вечірнє засідання парламенту.

Як відомо, після місцевих виборів і оголошення переможцем на них кандидата від Опозиційного блоку Юрія Вілкула в Кривому Розі почалися мітинги з вимогою переглянути підсумки волевиявлення.

7 грудня Криворізька міська виборча комісія звернулася до Верховної Ради з проханням призначити вибори міського голови у зв’язку з чисельними порушеннями при голосуванні і навмисним зривом перерахунку голосів.