Нардеп Лапін ініціював закон про окуповані території

Народний депутат від Волині ініціював розгляд у парламенті закону «про блокаду Криму».

Про це пише Район. Луцьк.

Суть законопроекту роз’яснили в Facebook нардеп Ігор Лапін і Перший заступник спікера Верховної ради Андрій Парубій.

«Перемовини з агресором мають бути не довшими за автоматну чергу!, – пише в мережі нардеп від Луцька. ­– Сьогодні по обіді (10 грудня) буде поставлений на голосування законопроект 2004а, який стосується окупованих територій. Ми, депутати міжфракційного об’єднання Самооборони Майдану, ще червні цього року зареєстрували даний законопроект. Саме закон, а не громадська ініціатива, має працювати проти бариг та контрабандистів на лінії фронту. Вся відповідальність за порушення прав людини лежить на окупантові. Ні кроку назад! Ані клаптику УКРАЇНСЬКОЇ землі ворогу. Ніяких торгів з загарбником!».

«Закон про блокаду окупантів треба прийняти, – пише Андрій Парубій. – Дякую Ігорю Лапіну та співавторам закону. Сьогодні закликав народних депутатів ухвалити законопроект №2004-а, розроблений депутатами від Самооборони. Він зареєстрований ще в червні, але в порядок денний вдалося поставити лише сьогодні. Його часто називають законом «Про блокаду Криму».

Суть закону в тому, що ми не маємо права підігрувати Кремлю в гібридній війні. Територію захопила Росія, а утримувати має Україна. Ми не маємо права грати у план Путіна. Я хочу наголосити, що, відповідно до Женевської конвенції 1949 року, відповідальність за населення на окупованій території несе окупант.

Що ж вирішує наш закон?

По-перше, згідно цього закону в Криму ліквідовується зона вільної торгівлі. Тисячі тонн нерозмитнених товарів йде через Крим транзитом в Росію. З Росії в свою чергу йдуть пороми із зброєю, яка осідає в Криму, посилюючи на півострові угрупування окупаційних військ, яке загрожує материковій Україні.

Нерозмитнені й дешеві українські товари сповільнюють ріст цін всередині Росії, що в свою чергу дає можливість режиму Путіна уникати соціального вибуху.

По-друге, зупинить потік контрабанди, який не зважаючи на зусилля активістів, іде як з України в Крим, так і з півострова в Україну.

По-третє, забороняється переміщення будь-яких товарів на тимчасово окуповану територію або з тимчасово окупованої території. В тому числі це стосується й поставки електроенергії, води й інших товарів.

По-четверте, в’їзд на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї іноземців та осіб без громадянства не допускається. Цей пункт – для зрадників, які під час окупації палили паспорти з тризубом.

Переконаний, що держава на законодавчому рівні має долучитися до громадських активістів, які ведуть боротьбу за звільнення Криму. Парламент має дати законодавчу основу для боротьби з окупантом. Ми маємо припинити годувати агресора та окупанта. Як безпосередньо в Криму, так і в Росії».