Сьогодні 14-й бригаді – рік

10 грудня минулого року створили 14-у окрему механізовану бригаду, розформувавши перед тим 51-у.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби 14 омбр.

За словами старшого лейтенанта Ігоря Дашкевича, на Рівненському полігоні бійці 14-ї бригади вчаться тактичній підготовці, стрільбі, злагодженню. Форму військовому дала держава, а змінну – горохівські волонтери.

Бійцям дозволили ходити у тому, що зручно, намети, у яких вони мешкають, обігрівають буржуйками.

Член громадської ради при Волинській облдержадміністрації, офіцер відділення особового складу штабу бригади Костянтин Байчук показав спальник, який видала армія. Запевняє, що він теплий і зручний. У армійців є також спальники іншого зразка, які видали волонтери.

Бійці отримають благодійну допомогу: одяг, харчування, ліки.

«Медикаментами, в більшості, на відсотків 80-70 допомагають волонтери, небайдужі люди», – розповів ординатор хірургічного відділення Віталій Маланчук.

«У наші обов’язки полягають в наданні першої долікарської, а також кваліфікованої лікарської допомоги. В основному, приблизно десь 80% хворих лікується на полігоні, близько 10-15% направляємо в госпіталь», – стверджує лейтенант медичної служби Віктор Романчук.

За його словами, найчастіше військові хворіють на ГРВІ: бронхіти, пневмонії, а також незначні травматичні пошкодження.

Медсестра 14-ї бригади Галина Сорочинська розповіла, що попри великий потік хворих – 40-50 людей, вона намагається надавати допомогу кожному з них.

Окрім того, на території дислокації бригади встановили баню. Щоправда, до неї потрібно пройти кількасот метрів і працює лише 3 дні в тиждень.

Як розповів командир взводу забезпечення РМЗ 14 ОМБР Іван Вишневський, бійці миються за графіком.

Дізнатися більше можна, переглянувши сюжет ВОДТРК.