У Луцьку за аварію з вантажівкою судять маршрутчика

У квітні минулого року маршрутне таксі на перехресті вулиць Дубнівська та Карпенка-Карого зіткнулося з вантажівкою. Внаслідок аварії постраждало п’ятеро пасажирів автобуса.

Згодом Луцький міськрайонний суд виправдав водія маршрутки, втім постраждалі та прокурор уже вдруге оскаржують вирок в апеляційному порядку, ‒ пише Під прицілом.

Спочатку винуватцем аварії вважався водій автобуса. Йому вручили обвинувальний акт та повідомили про підозру у вчиненні ним злочину, передбаченого ч.2, ст.286 КК України ‒ порушення правил безпеки дорожнього руху під час керування транспортним засобом, що спричинило потерпілому тяжкі тілесні ушкодження.

У лютому цього року, під час судового засідання в Луцькому міськрайонному суді з’ясувалося, що водій вантажівки їхав через перехрестя у напрямку вулиці Карпенка-Карого. На дорозі інших авто не було, окрім маршрутки, яка рухалася вулицею Дубнівська. Відстань до автобуса сягала 100 метрів, тож далекобійник вирішив, що встигне проїхати перехрестя. Швидкість його на той момент сягала 5-7 км/год. Проте цього йому зробити не вдалося, оскільки автобус в’їхав йому в задню частину причепа.

У суді водій маршрутки Гаврилюк зазначив, що рухався зі швидкістю десь 40 км на годину, побачив вантажний автомобіль і почав йому сигналити, а згодом і потрохи натискати на гальма. Однак уникнути зіткнення не зміг. Свою вину водій не визнає, і вважає, що винуватцем ДТП є далекобійник, який не пропустив автобус.

Натомість, свідки у своїх показах плутаються. Очевидно, що вони не приділяли особливої уваги ситуації на дорозі, тому й побачили вантажівку не одночасно, від чого їхні слова різняться. Тоді ж суд виправдав водія маршрутки. Підставою для цього стала недоведеність його винуватості у вчиненні злочину.

Проте таким вироком обурилися і водій вантажівки, і постраждалі, і прокурор, що були присутні на засіданні. Усі вони заявляють, що рішення суду незаконне.

Варто також зауважити, що під час розгляду справ  було призначено автотехнічну експертизу. Згідно з дослідженням, експерт зробив висновки, що за 80-100 метрів від вантажівки водій автобуса міг і повинен був зменшити швидкість, проте він цього не зробив. За висновками експертизи, саме дії маршрутчика стали причиною виникнення ДТП.

Натомість суд, враховуючи експертизу, потрактував висновки по-іншому. Мовляв, саме вантажівка стала причиною аварії, відтак — виправдав водія автобуса.

Проте прокурор та постраждалі оскаржили вирок суду в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі прокурор просив призначити водію маршрутки 5 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки.

Крім того, змінити обвинуваченому запобіжний захід та взяти його під варту.

В квітні цього року Апеляційний суд Волинської області задовольнив апеляцію прокурора частково та засудив водія автобуса до 5 років позбавлення волі, проте з іспитовим строком на 2 роки. Однак постраждалі не погодилися і з таким рішенням суду.

Відтак, нині в Апеляційному суді знову буде слухатись апеляційна скарга прокурора та постраждалих.

На сьогоднішнє судове засідання не з’явився ні обвинувачений, ні його захисник, а тому колегія суддів ухвалила, аби не порушувати право обвинуваченого на захист ‒ розгляд справи слід відкласти.