Палиця і охорона: офіційна версія облради

У Волинській обласній раді пояснили ситуацію, яка склалася під час минулого засідання сесії. Нагадаємо, учора, 8 грудня, журналістів обшукували при вході до сесійної зали.

На сайті установи заява голови облради Ігоря Палиці дій охоронців. Текст подаємо без змін та правок:

«Офіційно повідомляємо, що вчора під час роботи другого пленарного засідання першої сесії сьомого скликання були застосовані практичні заходи для забезпечення антитерористичного захисту адмінприміщення обласної ради, а також для попередження та профілактики терористичних проявів. Проводився огляд прилеглої території та самого приміщення сесійного залу, а також візуальний огляд та опитування осіб (в тому числі і тих, які запрошені на сесію) щодо наявності в них небезпечних предметів, що можуть нести загрозу життю і здоров’ю усіх присутніх в сесійному залі. Ці заходи здійснювалися на вимогу більшості депутатів обласної ради. Охорону прилеглої території та приміщення обласної ради забезпечувала приватна фірма «Ягуар-сервіс», з якою укладений договір КУ «Управління будинком Волинської обласної ради» та охорона голови обласної ради Ігоря Палиці, діяльність якої не фінансується з обласного бюджету.

«Коли в Україні існує загроза терактів, то в усіх адмінзакладах та в країні в цілому посилені заходи безпеки. Ми не маємо права нехтувати безпекою. У сесійному залі працює понад 200 людей. Я, як голова обласної ради, особисто відповідаю за їхню безпеку. Саме тому охорона здійснювала заходи по протидії тероризму», ‒ коментує ситуацію Ігор Палиця.

Між тим, окремі інтернет-ресурси та соціальні мережі поширюють інформацію про те, що журналістку інтернет-видання ВолиньPost Анну Бліннікову нібито cпробували не пустити на сесію Волинської обласної ради. Справа в тому, що на запитання охоронців, чи має дівчина вибухонебезпечні предмети та зброю, вона дала ствердну відповідь: «Аякже!», і цим самим спровокувала інцидент, на який представники охорони діяли за інструкцією та попросили її показати вміст сумки.

«Вважаю, що інформацію про наявність зброї не можна вважати невинним жартом. Тому, журналісти мають бути обережними в своїх висловлюваннях на таку тематику, а не провокувати ситуації задля власного дешевого піару. Питання безпеки залишаються актуальними для обласної ради й надалі. Нагадую, що в країні триває гібридна війна. Майже щодня ми отримуємо інформацію про теракти, які відбуваються навіть у, на перший погляд, спокійних країнах світу. Безпекові заходи – не прецидент для держав з розвиненою демократією. Що ж стосується Волинської обласної ради, то питання безпеки будуть врегульовані більш детально в Регламенті обласної ради сьомого скликання, проект якого наразі готується», ‒ заявляє Ігор Палиця.