Опублікували унікальний фільм про Українську Галицьку армію

Документально-художній фільм Тараса Химича “Легіон. Хроніка Української Галицької армії 1918-1919” відтепер можна переглянути в Мережі. Як і обіцяли автори картини, її виклали для вільного перегляду на YouTube.

“Легіон. Хроніка Української Галицької армії 1918-1919” – це новий погляд на УГА. Документально-ігровий фільм знятий яскраво, динамічно, відверто. Неоднозначна історія тих років показана з точок зору всіх сторін-учасиць – цей баланс допоможе поглянути на події 1918-1919-х по-новому. Сюжетна лінія створена на основі спогадів очевидців, – пише Історична правда.

Режисером стрічки є Тарас Химич, відомий документальними фільмами у стилі Discovery, присвяченим “першим совітам” на Західній Україні (“Золотий вересень: хроніка Галичини”), проголошенню незалежності Карпатської України (“Срібна Земля”) та боротьбі Української Повстанської армії (“Хроніка УПА: 1942-54”).

Автором сценарію є кандидат історичних наук Олександр Пагіря.

Творці фільму наголошують, що це – перший в Україні документальний фільм, знятий з використанням найсучасніших технологій у форматі 4K, що забезпечує підвищену чіткість зображення. Над фільмом працювала команда Львівської студії “Invert pictures”.

Прем’єри стрічки вже відбулися у Львові та Києві.